Sony SRS-NS7
test

Sony SRS-NS7

Když je kvalita prioritou

Léto se blíží a s ním i čas, kdy se nošení sluchátek může kvůli vysokým teplotám proměnit v noční můru. Skvělou alternativou mohou být netradiční sluchátka Sony SRS-NS7, která nejenže vyřeší problém s diskomfortem, ale také nabídnou skvělý zvuk. Jaké jsou naše zkušenosti z jejich používání?

Pokud vás nadchnula nedávno testovaná sluchátka výrobcem označovaná jako bezdrátové reproduktory na krk, Sony SRS-NB10, zpozorněte. Dražší sourozenec Sony SRS-NS7 nabízí podporu Dolby Atmos, 360° prostorový zvuk i možnost propojení s televizorem pomocí optického kabelu. Jak se novinka osvědčila v redakčním testu?

Technické parametry Sony SRS-NS7

Rozměry 255 × 53 × 186 mm
Hmotnost cca 318 gramů
Výdrž baterie až 12 hodin na nabití
Konektor USB-C
Konektivita Bluetooth 5.0 (SBC, AAC, LDAC)
Zvýšená odolnost IPX4

Design: zmizí z očí, zmizí z mysli

Sluchátka Sony SRS-NS7 vychází konstrukcí z dříve testovaných SRS-NB10, již na první pohled je však patrná o něco robustnější konstrukce. Při prvním rozbalení jsem tak měl trochu obavy z hmotnosti a celkově komfortu během nošení, které se však rychle rozplynuly díky skvělému tvaru. Nošení sluchátek na krku je totiž velmi pohodlné a podobně jako s nasazenými brýlemi se může klidně stát, že zapomenete na to, že vůbec sluchátka na krku máte položená, a to i navzdory hmotnosti 318 gramů.

Díky zvýšené odolnosti IPX4 navíc nejsou tato sluchátka čistě jen na doma, přestože je právě doma budete používat pravděpodobně nejčastěji. Se sluchátky si například při sledování filmu můžete i lehnout, distribuce zvuku však nebude ideální (sníží se tedy kvalita reprodukce) a zároveň by vás mohla sluchátka nepohodlně tlačit. Do postele se tedy úplně nehodí.

Hlavním benefitem pochopitelně samozřejmě zůstává samotný druh konstrukce, který oceníte zejména v létě. Ať už totiž máte sebepohodlnější sluchátka (pecky, špunty či polo/zcela uzavřená), začnou být v nejlepším případě po několika hodinách nepohodlná. To se vám se Sony SRS-NS7 rozhodně nestane, stejně tak vás nemusí trápit nadměrné teplo či zpocené uši, což je u uzavřených sluchátek vcelku běžný jev.

Zvuk: domácí kino na krku

Sony SRS-NS7 přináší zásadní výhodu oproti SRS-NB10, kterou je kvalita reprodukce. Nejenže mají testovaná sluchátka multipoint propojení (můžete být zároveň připojeni například k telefonu a tabletu), ale také přináší podstatně kvalitnější zvuk. Na rozdíl od SRS-NB10 už tak nebudete strádat v žádném ohledu, neboť sluchátka mají až překvapivě hutné basy, ale také dokáží pěkně oddělit výšky, středy i nízké frekvence. Rozhodně se ani nemusíte nijak obávat zkreslení zvuku při vyšší hlasitosti (která dokáže být opravdu velmi vysoká).

Sony SRS-NS7

Sluchátka lze také bez nadsázky označit za přenosné domácí kino na krk ve spojení s nejnovějšími televizory Bravia XR, kde je podporován rovněž obsah v Dolby Atmos či 360stupňový zvuk. Sám jsem měl možnost výše zmíněné otestovat na televizoru Bravia XR v rámci videotéky Bravia Core u několika filmů a rozdíl je patrný. Špičkový zvuk jako z domácího kina oceníte dvojnásobně v noci, kdy nechcete rušit okolí a zvuk si komfortně pustíte jen pro sebe. V tomto ohledu potěší i dodávaný bezdrátový vysílač, který si můžete k televizoru (nebo třeba herní konzoli) připojit pomocí optického kabelu.

Stále špičková je také kvalita telefonních hovorů. Sluchátka jsou totiž jako stvořená k vyřizování dlouhých konferencí, kdy by vás běžná sluchátka mohla začít tlačit. Já i protistrana jsme byli spokojeni s kvalitou přenášeného zvuku, stejně jako s dostatečně citlivým mikrofonem.

Výdrž: až 12 hodin na jedno nabití

Přestože je SRS-NS7 zhruba dvakrát dražší než SRS-NB10, nabídne o přibližně 8 hodin kratší výdrž. Osobně to však nevnímám jako výrazný nedostatek, neboť neznám nikoho, kdo by potřeboval mít zapnutá sluchátka 12 hodin nebo déle. Za praktickou naopak považuji možnost sluchátka rychle nabít, konkrétně během 10 minut získat další hodinu poslechu. Nabíjení probíhá pomocí USB-C a k úplné dokonalosti mi chybí snad jen podstavec s bezdrátovým nabíjením, na který by bylo možné sluchátka odložit bez nutnosti řešit kabely. U ne úplně levného produktu by to jistě přišlo vhod a zákazníci by to jistě ocenili.

Zhodnocení: když si potrpíte na kvalitu

Sony SRS-NS7 jsou skvělou volbou pro všechny náročné posluchače, kteří si chtějí vychutnat co nejlepší zvuk bez nutnosti mít na/v uších jakákoliv sluchátka, která začnou být po čase nepohodlná. Kromě vysokého komfortu během nošení mě potěšila také dlouhá výdrž či v balení nacházející se bezdrátový vysílač.

Foto: Petr Vojtěch, fzone.cz

Klady
  • ideální pro konference a telefonáty
  • zvýšená odolnost
  • dlouhá výdrž
  • komfort nošení
  • špičková kvalita reprodukce
  • podpora Dolby Atmos i prostorového zvuku
Zápory
  • bezdrátové nabíjení by přišlo vhod
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze