Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Vánoční osvětlení Twinkly
test

Vánoční osvětlení Twinkly

Pro pestrobarevné Vánoce

Rok se s rokem sešel a opět tu máme Vánoce. I tentokrát jsme pro vás otestovali chytré osvětlení Twinkly, které vám umožní si LED kompletně konfigurovat. Tentokrát jsme pro vás otestovali řetěz hned se 400 LED a také závěs, který se hodí například do oken. Jak se nám světýlka líbila prozradí tato recenze.

Pamatuje na loňskou recenzi světelného řetězu Twinkly? Doufáme, že ano. I letos jsme od Twinkly světýlka otestovali, tentokrát jsme si vybrali řetěz na vánoční stromek se 400 konfigurovatelnými LED a také závěs, který se hodí na výzdobu vašeho okna či zdi.

Obsah balení: klasika

Obsah balení je poměrně strohý: kromě samotných světýlek s přívodním kabelem o délce 3,5 metru (řetěz s 400 LED), respektive 2,5 metru (závěs s 210 LED), který je pevně spojený s řetězem, v balení nalezneme adaptér do sítě s kruhovým konektorem. Právě do toho se přívodní kabel „zašroubuje“. Samozřejmostí je základní manuál, který pomůže při prvním nastavení. Twinkly chválíme za design krabice i uskladnění řetězu, působí prémiovým dojmem – v případě řetězu i závěsu/záclony.

Zpracování a konstrukce: s elegancí sobě vlastní

Hned na první pohled poznáte, že řetězy Twinkly nepatří mezi sortiment, který byste běžně nalezli v obchodních centrech. Společnost se soustředila na jemné detaily, aby řetěz zaujal už v krabici. A to se také povedlo. Začít můžeme zpracováním samotných diod, respektive krytkami. U levných řetězů se na těchto částech často šetří, takový řetěz pak působí chatrně a ne zcela bezpečně. Na stromku si takových detailů sice nevšimnete, ale o to nejde. Krytky jsou velmi kvalitně zpracované a pevně přidělané, takže nehrozí, že byste je omylem strhli.

Twinkly Strings

Lampička diody má průměr zhruba 4,5 mm a plochou hlavu, tentokrát již špička LED není opatřena neprůhlednou vrstvou. Možná si říkáte, co má za smysl, že je část lampičky neprůhledná. Tak to bylo u loňské verze, kterou jsme testovali, patřící do „Special Edition“, dnes testovaná varianta do ní nepatří a právě jiná špička je jedním z poznávacích znaků.

Loni jsme pro vás testovali variantu s 250 LED, letos se 400. Letošní verze se liší také tmavým kabelem, který velmi dobře splývá s tmavě zeleným vánočním stromkem. Samozřejmě je to věc vkusu, ovšem rozhodně se nemusíte obávat, že by na sebe kabel strhával přílišnou pozornost.

Rozteč lampiček činí 8 cm, což je dostatečná vzdálenost. Celková délka řetězu je 32 metrů, z toho zhruba 29 metrů řetězu je osázeno lampičkami, zbytek tvoří přívodní kabel do zásuvky. Tato velikost je vhodná na opravdu velké vánoční stromky, v našem případě šlo o 2,5 metru vysokou borovici černou. Pokud máte stromek menší, posetí lampičkami bude hustší, což není na škodu. Pokud si nejste jistí, kolik světýlek budete potřebovat, můžete využít kalkulačky přímo na webu výrobce.

Kromě samotného řetězu si všimnete také ovladače na přívodním kabelu. Je poměrně velký a velmi důležitý. Slouží jak pro ovládání, tak k prvotnímu párování. Doplníme, že řetěz je odolný vůči vodě a prachu dle certifikace IP44, lze ho tedy použít i venku. Potěší i životnost 30 000 hodin, spolehnout se můžete na to, že vydrží hned několik sezón.

Twinkly Strings

Zastavíme se také u závěsu/záclony, Twinkly produkt přezdívá Curtain Special Edition. Je osazen hned 210 LED, stejnými jako v případě řetězu. Jsou však nepatrně větší, mají průměr zhruba 5 mm. Řetěz je rovněž odolný dle certifikace IP44 a jeho celková délka činí 2,5 metru, osvětlených je přitom 2,1 metru. Rozestupy mezi žárovkami jsou větší (10 cm) a celou záclonu tvoří 10 jednotlivých pruhů, přičemž na každém je 21 LED.

Líbilo se nám
  • kvalitní krytky LED
  • dostatečně dlouhý přívodní kabel
  • kvalitní adaptér do zásuvky
  • velký ovladač pro párování

Technologie: plné spektrum jen u „záclony“

Možná vás v průběhu čtení napadlo, čím se vlastně Strings Special Edition liší od zbylých variant. Odpověď je jednoduchá: svitem světýlek. Zatímco Strings Special Edition umožní svítit v RGB spektru a navíc i v teplé a studené bílé (zkratka W), ostatní to neumí a nabízí se jen výběr mezi barevnou a bílou variantou. Každá dioda se zde tak dokáže rozzářit libovolnou barvou, případně libovolnou teplotou bílé. Proto je cena nejvyšší. V našem případě spadá do rodiny Special Edition právě záclona, tedy Curtain. Řetěz se 400 LED umí svítit ve standardním RGB spektru, a proto je levnější.

Twinkly

Pokud byste chtěli i řetěz ve variantě RGB+W, připlatíte si zhruba 1 500 až 2 000 Kč u varianty se 400 LED. Není to málo, proto je jen na vás, zda si za výběr mezi studenou a teplou bílou připlatíte.

Líbilo se nám
  • za příplatek i teplá a studená bílá
Nelíbilo se nám
  • Special Edition se prodraží
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze