XGIMI H2
test

XGIMI H2

Vydařená evoluce

Je tomu více než rok, kdy jsme pro vás otestovali zajímavý domácí projektor XGIMI H1, který se pyšnil slušnou světelností, operačním systémem Android s mnoha funkcemi, podporou 3D nebo reproduktory Harman Kardon. Nyní se nám do redakce dostala druhá generace projektoru, která si ponechává to nejlepší z původní generace a některé dovednosti ještě vylepšuje.

Prostředí operačního systému: Android přítomen

Prostředí XGIMI H2 je stejně jako XGIMI H1 postaveno na operačním systému Android, konkrétně ve verzi 5.1.1. U projektoru to tolik nevadí, přesto jsme očekávali novější verzi. Stejně jako v případě H1 je základní domovská obrazovka velice jednoduchá. Tvoří jí hlavní část, kde naleznete předinstalované aplikace od výrobce, odkaz na HDMI či USB zdroje a také pruh s vámi nainstalovanými aplikacemi. Ty můžete nainstalovat skrze aplikaci Aptoide, ovšem zde jich bohužel moc nenajdete.

Určitě vás napadlo, že půjde nainstalovat aplikace skrze .apk balíček přímo ze správce souborů, jako tomu bylo u původní generace. Bohužel to takto jednoduché není – předinstalovaný správce souborů vám .apk balíčky neukáže. Samozřejmě jsme se nevzdali a vyzkoušeli různé možnosti. Nakonec postačí, když ve webovém prohlížeči, který je předinstalován, zadáte název libovolné aplikace pro Android. Po rozkliknutí odkazu se nabídne možnost otevření v Obchodě Play, který se tváří stejně jako ten z Android TV. Obchod Play je však defaultně skrytý a je tedy nutné se na něj odkázat právě touto cestou. Následně stačí nainstalovat libovolnou aplikaci či pokročilého správce souborů (například File Commander) a následně již budete moci instalovat i přímo skrze .apk balíčky.

Je pravdou, že zpočátku může tento postup působit zmatečně, a možná si stejně jako my kladete otázku, proč není cesta k Obchodu Play jednodušší, ale jde o lepší variantu, než kdybyste si jakoukoliv další aplikaci nemohli nainstalovat vůbec. Takto se sice musíte snažit, ovšem nakonec se dočkáte. My jen dodáme, že jsme nainstalovali několik aplikací, které často používáme (Kodi, SledovaniTV, Kuki, ...) a všechny pracovaly dle předpokladů. Jen u Kodi jsme zpočátku narazili na problém s obrazem, avšak stačilo nainstalovat starší verzi aplikace přímo skrze .apk balíček.

Umí zrcadlit obsah i z produktů Apple.

Líbí se nám také možnosti bezdrátové zrcadlení obsahu z jiného zařízení. XGIMI si rozumí i s produkty Applu, protože se tváří jako Apple TV. Problémem není ani Miracast a DLNA. V tomto ohledu je tak XGIMI H2 opět daleko před konkurenčními řešeními. Kladně hodnotíme také přehlednost prostředí a nastavení, avšak musíte ovládat anglický jazyk. Bohužel, stejně jako u doprovodné aplikace pro mobilní zařízení podpora češtiny chybí.

Líbilo se nám
 • možnost instalace libovolné aplikace
 • přehledné prostředí
Nelíbilo se nám
 • skrytý Obchod Play
 • prostředí pouze v angličtině
 • chudá nabídka obchodu Aptoide

Zhodnocení: zkrátka perfektní

Nebudu vás napínat, XGIMI H2 mě zkrátka zaujal. Vzhledem ke zkušenostem s projektorem XGIMI H1 jsem byl zvědav, jak si výrobce poradí s druhou generací, a musím říci, že vylepšil téměř vše podstatné a to dobré zachoval. Měl jsem tak tu čest s projektorem, který dokáže zprostředkovat kinozážitek, navíc v pohodlí domova. Cena se přitom nijak nezvýšila – H2 si převzal původní cenu H1, tedy 26 tisíc Kč s daní, a původní generace tak zlevnila.

XGIMI H2

Nejvíce oceňuji větší světelnost, snadné ovládání, automatické ostření i automatickou korekci zkreslení a samozřejmě také celkové zpracování. Osobně mohu nákup projektoru s klidným svědomím doporučit.

Za zapůjčení projektoru XGIMI H2 a originálního příslušenství v podobě podlahového stojanu a 3D aktivních brýlí děkujeme oficiálnímu zastoupení společnosti XGIMICZ.cz.
Klady
 • vyšší světelný tok
 • špičkový design i zpracování
 • automatické nastavení ostrosti
 • technologie DLP a podpora 3D
 • automatická korekce zkreslení
 • špičkový zvuk
 • povedený dálkový ovladač
 • nehlučný provoz
 • přijatelná cena
 • motorizovaná krytka lampy
Zápory
 • v létě vám slušně zatopí
 • méně pohodlná instalace aplikací
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze