Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Xiaomi Mi Home Security Camera 360°
test

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Šikovný dozorce nad vaším bytem

Zařizování chytré domácnosti je dnes poměrně běžnou záležitostí. Spadají do ní totiž také domácí bezpečnostní kamery, které vám na dálku mohou monitorovat vaši nemovitost, a chránit tak váš majetek. Na atraktivitě jim přidává především velice nízká cena a snadná obsluha přes telefon. To je případ i dnešního zástupce od Xiaomi, který stojí necelou tisícovku.

Xiaomi se během zhruba 10 lety, kdy je značka na trhu spotřební elektroniky, dobře zapsalo, a to díky svému velmi širokému portfoliu. Již dávno totiž neprodává jen chytré telefony, ale v podstatě jakoukoliv chytrou věc do vaší domácnosti. Výjimkou nejsou ani slušně vybavené a designově zdařilé bezpečnostní kamery, které, jak je Xiaomi vlastní, útočí příznivou cenou. Dnes testovaný kousek Mi Home Security Camera láká rovněž na kvalitní obraz, a tak si dal i přímo do názvu přídomek 1080p.

Obsah balení: kde je nabíječka?

Základní balení poskytuje prostor jen tak tak pro samotnou kameru, kromě ní už nic moc nenajdete. Jako správná bezpečností kamera má při sobě i nezbytné součástky pro přichycení na stěnu/strop a nabíjecí kabel, který by však mohl být rozhodně delší. Jenže to už je vše. Nabíječku výrobce nepřibalil. Pokud tedy napájení nevyřešíte jen elegantně přes USB, budete muset pro novou kameru dokoupit i nabíjecí adaptér do sítě.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Konstrukční zpracování: plastová elegance

Tato domácí bezpečnostní kamera vsadila na design pro tato zařízení zcela typický. Tvoří jej tedy pomyslná základna a kulovitý vršek, který připomíná oko bedlivě sledující vše, co se kolem děje. K tomu je zapotřebí pohyb, a to výhradně horní části kamery. Ta se dokáže horizontálně otáčet v rozsahu 360° a její vnitřní modul se samotnou kamerou dokáže provozovat vertikální pohyb. Vzhled se výrobci povedl, je poměrně elegantní a nikde nejsou zbytečné výstřelky. Zamrzet může výhradně bílé zpracování, v černé by se kamera mnohem lépe maskovala v prostoru.

Na těle zařízení najdete také mikrofon a průduchy reproduktorů, které jsou na zadní straně horní části. S kamerou jde tak na dálku komunikovat obrazem i zvukem. Na těle je rovněž slot pro paměťovou kartu microSDHC o velikosti až 64 GB. Najdete jej ovšem až v momentě, kdy nasměrujete čočku kamery zcela nahoru. Ze zadní strany je připraven ještě jediný konektor: nabíjecí microUSB. Přímo vedle napájecího konektoru je ještě resetovací tlačítko, které lze stisknout zcela klasicky a netřeba řešit nějakou pojistku, což se hodí.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°
Líbí se nám spíše menší rozměry.

Líbí se nám spíše menší rozměry celé kamery, které činí 78 × 78 × 117 mm. Díky tomu ji i přes zmíněnou bílou barvu lze poměrně obstojně schovat. Hmotnost se pak zastavila lehce pod čtvrt kilogramem.

Celá kamera je vyrobena z matného plastu, který působí poměrně bytelně, avšak jde jen o plast. Pád z větší výšky by zařízení nemuselo přežít. Na mysli máme především pohyblivý mechanismus, který bude na větší otřesy přeci jen citlivý.

Líbilo se nám
  • příjemné rozměry
  • povedený vzhled
Nelíbilo se nám
  • pouze plastové materiály
  • existuje jen v bílé barvě

Specifikace kamery: Full HD přijde vhod

Nyní je čas zaměřit se na základní specifikace. Xiaomi Mi Home Security Camera 360° se může pochlubit záznamem v rozlišení 1 920 × 1 080 px při velmi dobré světelnosti f/2.1. V praxi se toto rozlišení osvědčilo, je dostatečně jemné a umožní částečné přiblížení, samozřejmě jen digitální. Mezi konkurencí nadprůměrně dobrá světelnost pak zajišťuje výborně použitelné záběry i v noci. Lze využít i 3násobný digitální zoom, při jehož aplikaci však dochází k citelnému snížení kvality obrazu.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Technické parametry Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Rozměry 78 × 78 × 117 mm
Wi-Fi/LAN 802.11 a/b/g/n / ne
Aplikace pro Xiaomi SMart Home pro iOS i Android (zdarma)
Noční vidění Ano, IR diody – až 9 metrů
Kvalita záznamu 1080p, 1 920 × 1 080 px
Rozhled [stupně] 360° horizontálně a 114° vertikálně
Slot pro paměťové karty až 64 GB
Vlastní paměť pro záznam ne
Mikrofon, reproduktor ano/ano
Detekce a sledování pohybu/alarm ano/ano
Cena 899 Kč

Kamera je vybavena osmi infračervenými diodami, které jsou po jejím obvodu. V kombinaci s nočním režimem kamera v noci dobře vidí na vzdálenost zhruba 8 až 10 metrů, což jsou nadprůměrné hodnoty.

Nechybí detekce pohybu ani alarm v případě narušení prostoru. Připojení lze realizovat bezdrátově díky integrované Wi-Fi, ethernet bohužel chybí. Pro záznam slouží slot pro paměťové karty microSD až do velikosti 64 GB. Alternativní možností ukládaní je NAS.

Líbilo se nám
  • dostatečné rozlišení
  • perfektní noční vidění
  • široký záběr
Nelíbilo se nám
  • nemá vlastní paměť
  • chybí ethernet port
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze