Brýle TCL NXTWEAR Air, které nahradí domácí kino, se začínají prodávat v Česku

Brýle TCL NXTWEAR Air, které nahradí domácí kino, se začínají prodávat v Česku
Fotografie: TCL
  • Brýle simulují sledování velké obrazovky
  • Oproti předchozí generaci jsou lehčí
  • Cena je poměrně vysoká, ale oproti předchozí generaci nenarostla

Společnost TCL uvedla na český trh brýle TCL NXTWEAR Air, které navazují na loňský model TCL NXTWEAR G. Brýle jsou vybaveny dvěma mikro OLED displeji s rozlišením Full HD a slouží k prohlížení obsahu z vašeho telefonu, notebooku, tabletu nebo herní konzole. Novinka simuluje sledování obrazovky s úhlopříčkou 140 palců ze vzdálenosti čtyř metrů.

Brýle stačí připojit ke kompatibilnímu zařízení přes USB-C s režimem Display Port a okamžitě fungují. Díky lehké konstrukci a stylovému designu jsou vhodné i pro ty, kteří nosí dioptrické brýle. Po celou dobu nošení brýlí má jejich uživatel kontakt s okolním světem, protože jsou částečně průhledné. Model TCL NXTWEAR Air je v Česku exkluzivně v prodeji na alza.cz za 14 990 Kč s DPH a během listopadu se objeví také v nabídce mobilního operátora Vodafone.

TCL NXTWEAR Air

Oproti loňskému modelu TCL NXTWEAR G jsou s hmotností 75 gramů o třetinu lehčí. Nabízejí proto vynikající komfort i po dlouhých hodinách sledování nebo hraní. K tomu přispívají i klasické nosníky používané u běžných dioptrických brýlí.

TCL NXTWEAR Air

Přední maska evokující sluneční brýle je magnetická a lze ji v případě potřeby snadno sejmout. Za ní se nacházejí dva mikro OLED displeje s rozlišením Full HD (1080p) a poměrem stran 16:9, jejichž sledování simuluje obraz o úhlopříčce 140 palců ze čtyřmetrové vzdálenosti. Displeje mají certifikaci TÜV Rheinland zaručující 30% eliminaci modrého světla na hardwarové úrovni, což přispívá k ochraně zraku. Brýle jsou částečně transparentní, uživatel proto vidí nejen displej, ale také své okolí jako s běžnými brýlemi.

TCL NXTWEAR Air

Zařízení nemá vlastní baterii, stačí ho jen připojit přes USB-C kabel s podporou DisplayPortu k notebooku tabletu nebo smartphonu. Brýle NXTWEAR Air jsou plně kompatibilní s více než 100 smartphony, hybridními zařízeními typu 2-v-1 i notebooky nebo herními konzolemi všech významných výrobců.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze