Chytrá chladnička Samsung Family Hub je nově dostupná i v Česku

Chytrá chladnička Samsung Family Hub je nově dostupná i v Česku
Fotografie: samsung.com
  • Zařízení kombinuje klasickou lednici s uživatelským rozhraním známým ze řady Galaxy
  • Family Hub k lednici přidává mikrofon, reproduktory, fotoaparáty, bohatou konektivitu a celou řadu chytrých funkcí, což má lednici vrátit zpět do centra dění v domácnosti
  • Chladnička bude v České republice dostupná v průběhu října za 79 990 Kč

Chytrá chladnička Family Hub běží na operačním systému Tizen. Displej „probudíte“ dotykem prstu za necelou vteřinu, o navigaci se starají dotyková tlačítka ve spodní liště, která připomínají ovládací prvky u smartphonů řady Galaxy. Základní obrazovkou je nástěnka, kam můžete připisovat vzkazy, přidávat kresby, „přilepovat“ fotografie nebo z této obrazovky rychle spustit přehrávání hudby, třeba ze Spotify. Celkem má Family Hub až pět různě uspořádaných domovských obrazovek, kterým můžete na pozadí nastavit vlastní fotografie, nechybí ani panel se zástupci rychlého přístupu. Jako spořič může na displeji běžet třeba slideshow rodinných fotografií.

Chladnička Family Hub komunikuje s okolím přes Bluetooth a Wi-Fi, snadno ji tak zařadíte do domácího ekosystému chytrých zařízení SmartThings. Na dálku tak můžete přímo z lednice ovládat a nastavovat další zařízení v domácnosti jako klimatizaci, soundbar, chytré žárovky nebo televizi. A to buď dotykem, nebo hlasovým asistentem Bixby 2.0 s umělou inteligencí. Při vaření můžete dokonce přes lednici vyřídit hovor, stačí se jen přes Bluetooth propojit s telefonem. A komunikace funguje i obráceně. Na lednici můžete zrcadlit přehrávání televize z obývacího pokoje přes funkci Smart View, přípípadně zrcadlit a na dálku ovládat smartphony řady Galaxy. Ať se nacházíte kdekoliv, můžete si přes vzdálený přístup telefonu snadno vizuálně prohlédnout obsah lednice a dokoupit jen to, co skutečně potřebujete.

Samsung Family Hub

Každý člen rodiny může mít u lednice svůj vlastní profil charakterizovaný jménem, avatarem a barvou. A tyto figurky se následně objevují při zadávání položek do přehledného rodinného kalendáře, při psaní poznámek nebo úkolů. Součástí základní výbavy je několik přeinstalovaných aplikací (webový prohlížeč, aplikace pro tvorbu nákupního seznamu nebo Správce lednice, v němž uvidíte ručně zadané datum expirace u jednotlivých potravin).

Do lednice můžete doinstalovat i další aplikace dle potřeby.Potažením prstu z horní části displeje nakouknete do obsahu lednice prostřednictvím vnitřních kamer, potraviny můžete opatřit různými štítky, rychle je přidat do vlastního seznamu nebo potraviny umístit na nákupní lístek. Specialitou je integrace s recepty, které si můžete na displeji chladničky přímo vyhledat a chybějící suroviny hned přidat na nákupní seznam. A ten už si snadno zkontrolujete v obchodě na svém smartphonu. Ve vybraných zemích si navíc chybějící suroviny a potraviny objednáte přímo z lednice. Funkce pro plánování jídelníčku vám zase pomůže s přesným dávkováním surovin v receptech podle toho, kdo bude v danou chvíli sedět u jídelního stolu. Potřebné detaily o počtu osob si Family Hub vyčte z rodinného kalendáře.

Samsung Family Hub

Volně stojící kombinovaná chladnička Samsung Family Hub má fyzické rozměry 178 × 91,2 × 71,6 cm, pod hmotnost 127 kg se podepsala zejména použitá nerezová ocel. Za levými dveřmi je připraven mrazák s čistým objemem 210 litrů a za pravými dveřmi najdete chladničku o objemu 383 litrů. Police jsou vyrobeny z tvrzeného skla, osvětlení obstarávají LED. O samotné chlazení se stará technologie Twin Cooling Plus, která optimalizuje teplotu a úroveň vlhkosti v mrazničce a chladničce pomocí nezávislého chlazení a zabraňuje mísení vůní různých druhů jídla. Praktický systém Metal Cooling navíc do přední a zadní části konstrukce přidává kovové pláty, které zabraňují úniku chladného vzduchu při otevírání dveří, a tím pádem minimalizují tepelné ztráty. I díky tomu chladnička Samsung Family Hub spadá do třídy energetické účinnosti A++.

Samsung Family Hub

Vnější strana levých dveří je osazena kompaktním výrobníkem ledu, dávkovačem a nápojovým automatem. Pravé dveře v sobě mají zabudován 21,5" dotykový LCD displej s rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů. V černém rámečku nad panelem je vestavěn mikrofon, pod ním se nachází dvojice reproduktorů. Z vnitřní strany dveří chladničky jsou umístěny tři fotoaparáty, které snímají obsah lednice. Co se v ní nachází za potraviny, se tak dozvíte i bez toho, že byste lednici vůbec otevřeli. Stačí se podívat na displej.

Chytrá lednice Samsung Family Hub se objevila v Evropě v rámci pilotního provozu již v roce 2016, a to v Německu, Velké Británii a ve Švýcarsku. V následujících letech se chladnička dostala i na další evropské trhy, přičemž došlo k postupné aktualizaci softwarových nadstaveb na verze Family Hub 2.0 (duben 2018) a Family Hub 3.0 (srpen 2018).

Samsung Family Hub

Česká republika je společně se Slovenskem, Portugalskem a Španělskem zařazena mezi země, kde se chytrá lednice značky Samsung objevuje vůbec poprvé, a to rovnou s nadstavbou Family Hub 4.0. Oproti třetí generaci softwaru došlo ke znatelnému zrychlení nabíhání operačního systému, k rychlejšímu probouzení displeje, k jeho rychlejší odezvě a také k menší latenci při kreslení na displej.

Mezi další novinky patří rodinná nástěnka, spořič displeje s fotografiemi, vylepšený hlasový asistent Bixby a stahování aplikací třetích stran.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze