DJI představilo FPV dron, který létá rychlostí až 140 km/h

DJI představilo FPV dron, který létá rychlostí až 140 km/h
Fotografie: DJI
  • DJI FPV je k dostání spolu s brýlemi pro virtuální realitu DJI FPV Googles
  • Dron se dá ovládat jak klasickým ovladačem, tak ovladačem jedné ruky, který má zabudované pohybové senzory

Společnost DJI uvádí na trh nový dron, který se od běžné nabídky velmi liší. DJI FPV totiž poskytne člověku neobyčejný adrenalinový zážitek, který u konvenčního bezpilotního letounu najdeme jen stěží. Zařízení spadá do kategorie FPV (first person view), což znamená, že uživatel vidí to samé, co dron, díky kameře, která přenáší obraz z dronu do speciálních brýlí pro virtuální realitu DJI FPV Goggles.

Kromě klasického pákového ovladače se novinka ovládá také speciálním ovladačem jedné ruky. Tento Motion Controller má v sobě zabudované pohybové senzory. Dron disponuje třemi letovými režimy: normálním, manuálním a sportovním. Nechybí také funkce záchranné brzdy, díky které se dron zastaví a stabilizuje ve vzduchu v případě, že nad ním uživatel ztratí kontrolu.

DJI FPV

Bezpilotní letoun disponuje supervýkonným motorem, díky kterému umí zrychlit z nuly na sto za pouhé dvě sekundy. Jeho maximální rychlost je 140 kilometrů za hodinu a dosah přenosu činí 10 kilometrů. Pyšní se také vynikající kvalitou videí s rozlišením 4K.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze