Elon Musk chce prodávat obří lego, ze kterého si postavíte celý dům

Elon Musk chce prodávat obří lego, ze kterého si postavíte celý dům
  • Cihly z dílen The Boring Company budou vyrobeny z kamenů vydolovaných během tunelování kalifornské hyperloopu
  • Všechny díly do sebe mají precizně zapadat jako stavebnice lego a cihly mají být použitelné rovněž jako levný stavební materiál, který odolá i zemětřesení
  • Elon Musk plánuje prodávat své cihly celosvětově po sadách, ze kterých si postavíte třeba různé egyptské památky

Vypadá to, že plamenomety originální marketing The Boring Company teprve začal. Elon Musk nyní na svém Twitteru oznámil příchod nového reklamního zboží, kterým budou v podstatě obří kostky lego. Cihly budou přitom vyrobeny z kamenů extrahovaných během tunelování pod Kalifornií pro Muskův tunel budoucnosti. Dle jeho slov budou cihly vyřezávány podobně jako lego, takže do sebe budou jednotlivé díly dokonale zapadat. Zároveň jsou vyrobeny dostatečně precizně a kvalitně, aby mohly dokonce suplovat levný stavební materiál.

Ano, čtete správně, budete si moct prakticky postavit dům z lega. Musk zároveň doplňuje, že jsou cihly certifikovány pro kalifornská zemětřesení, takže by měly být velice pevné. Jejich vnitřek bude však zároveň vydlabán, aby byly rovněž velmi lehké. Závěrem Musk potvrdil, že cihly budou již brzy prodávány po sadách, z nichž poskládáte třeba starověké egyptské stavby, jako jsou pyramidy či Sfinga. Ty budou ovšem pouze v první sérii a později bychom se mohli dočkat i dalších „stavebnicových sad“. Pokud se navíc materiál skutečně osvědčí i ve stavebnictví, mohl by z něj Musk sám nakonec stavět také stanice a infrastrukturu svého tunelu pro hyperloop, ale to jsou pouze spekulace.

Zdroj: twitter.com

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze