Equa bank spouští platby skrze Apple Pay

Equa bank spouští platby skrze Apple Pay
  • Aktivace Apple Pay se od ostatních bank nijak neliší
  • Equa bank se stává v pořadí již 11 bankou, která Apple Pay v České republice nabízí, kromě těch Apple Pay podporuje například i Twisto, Monese, Edenred a další

Klienti Equa bank posledních několik měsíců již netrpělivě vyhlíželi zpřístupnění plateb Apple Pay. Banka Apple Pay posledních několik týdnů intenzivně testovala i mezi svými zaměstnanci, aby službu mohla oficiálně dnešním dnem spustit. Přidává se tak k Air Bank, České spořitelně, ČSOB, Fio bance, J&T Bance, Komerční bance, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank. Kromě těchto bank podporuje službu i několik dalších nebankovních subjektů, Equa bank tedy opravdu přichází mezi posledními. Na obranu Equa bank se hodí dodat, že několik velkých hráčů se přidalo teprve ve 4. čtvrtletí roku 2019, například ČSOB.

Equa bank - Apple Pay aktivace

Pozdě, ale přece. Přidání karty do Apple Pay je opět velmi snadné, stačí otevřít aplikaci Wallet a na pár kliknutí kartu přidat.

Apple Pay s Equa bank pak funguje naprosto standardně, stačí dvakrát stisknout postranní tlačítko (iPhone X a vyšší), případně spustit aplikaci Wallet. U starších iPhonů pak Apple Pay vyvoláte dvojitým stisknutím tlačítka Home Button.

„Apple Pay je další službou, kterou v oblasti digitálního bankovnictví spouštíme. Naši klienti stále více používají naši mobilní aplikaci, která postupně nahrazuje využívání internetového bankovnictví nebo klasických platebních karet. V současné době naši mobilní aplikaci používá každý druhý klient a počet jejích uživatelů stále roste. Stejně tak roste zájem o placení mobilem. Jsme proto rádi, že můžeme rozšířit naše služby i o Apple Pay a zpřístupnit tak možnost placení mobilem všem našim klientům,“ řekl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze