Ford má nákupní vozík, který šetří nervy při nakupování

Ford má nákupní vozík, který šetří nervy při nakupování
  • Podle automobilky Ford týdenní nákupy s dětmi dokážou rodičům zvýšit tlak stejně jako nahánění dětí k jídlu
  • Nákupní košík využívá stejný předkolizní systém jako automobily s logem Ford

Autonomní auta, létající drony, roboti ve vesmíru nebo třeba chytrá domácnost – to všechno jsou dnes velmi často skloňovaná slova. Avšak nápadům se meze nekladou. O tom ví i automobilka Ford, která ukázala nákupní vozík s autonomním brzděním.

Týdenní nákupy s dětmi zvýší rodičům tlak stejně spolehlivě jako nahánění dětí do postele nebo k jídlu, tvrdí Ford. Dětské záchvaty vzteku nebo cesty obchodním domem do uličky se sladkostmi mohou být vyčerpávající, ale když se dítě nekontrolovaně rozjede vysokou rychlostí na nákupním vozíku, přestává všechna legrace. Údajně to byl důvod, proč Ford ukázal nový nákupní vozík.

Většina modelů značky Ford může být vybavena takzvaným předkolizním asistentem. Ten sleduje pomocí kamery a radaru prostor před vozem. Zaznamená-li riziko srážky s jiným vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní řidiče a v případě nutnosti začne také automaticky brzdit. Nákupní vozík s autonomním brzděním pracuje na stejném principu. Sleduje prostor před sebou a v případě hrozící srážky začne sám brzdit. Zatím se ale jedná pouze o prototyp. Vznikl jako součást projektu Ford Interventions, jehož cílem je využívat poznatky z automobilového průmyslu k řešení každodenních problémů.

Předkolizní asistent pomáhá našim zákazníkům předcházet nehodám, nebo alespoň zmírňovat jejich následky. Řekli jsme si, že uplatnění stejného principu na nákupní vozík by znamenalo skvělý způsob, jak názorně předvést přínos této užitečné technologie pro řidiče široké veřejnosti,“ říká Anthony Ireson, ředitel marketingové komunikace ve Ford of Europe.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze