IKEA nabízí chytrý spínač s podporou Apple HomeKit. Jeho cena je směšně nízká

1
IKEA nabízí chytrý spínač s podporou Apple HomeKit. Jeho cena je směšně nízká
Fotografie: IKEA
  • Chytrý spínač výrobce nabízí za 179 Kč
  • Instalace je extrémně jednoduchá
  • V nabídce je nově také cenově dostupný senzor pohybu

Nově představený chytrý spínač a pohybový senzor TRÅDFRI značky IKEA se chlubí extrémně nízkou cenou, přitom jim však neschází možnost napojení na platformu Apple HomeKit. Na rozdíl od konkurence s podporou Apple HomeKit, která obvykle stojí mnohem více, si v tomto případě můžete pořídit chytrý spínač/senzor takřka za pár korun.

IKEA TRÅDFRI

Chytrý spínač, který lze zakoupit za pouhých 179 Kč, poslouží jako programovatelné tlačítko, po jehož stisknutí se může například ztlumit světlo nebo spustit žaluzie, a to aniž byste nejprve museli sáhnout po telefonu nebo vyslovit příkaz pro hlasového asistenta. Instalaci spínače zvládne každý, neboť jej lze snadno připevnit ke zdi či jinému objektu pomocí oboustranné lepící pásky, druhou možností je pak využít rámečku, jenž je ke zdi možné přivrtat. V balení také najdete šest nálepek, které lze umístit na samotný spínač pro lepší přehlednost. Funkce tlačítka může být nastavena v aplikaci Ikea Home Smart, případně Apple Home, ale klidně kombinací obou.

IKEA TRÅDFRI

Bezdrátový pohybový senzor výrobce nabízí za 299 Kč. Poslouží typicky k rozsvícení světel, k čemuž mohou být připraveny různé scénáře tak, aby rozsvícením světel reagoval na pohyb jen v předem nadefinovaný čas. Tímto způsobem lze jedním senzorem pohybu ovládat až deset světel najednou.

Související články
Diskuze ke článku
Ivan Hoe
Ivan Hoe
I tak je to předražené, na výrobní cenu se mrkněte na Ali :-) IKEA tomu dává 100% marži po výrobních a logistických nákladech, Apple třikrát tolik. Na jeden lisovaný tišťák s rezistorem je to až až až, půlku ceny z toho dělá ta knoflíková baterie ;-). Až to nebude tak cool hype fíčura ale běžná spotřebka, tak to bude za pade... Akorát už to zase nebudou lidi kupovat, kdo by chtěl pořád ve vypínačích po domě pořád vyměňovat baterie - navíc nám to eko brzy ani nedovolí. Drát je drát...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze