„Lízátkový test“ na COVID-19 v ČR. Provedete jej sami a výsledek je do 15 minut

„Lízátkový test“ na COVID-19 v ČR. Provedete jej sami a výsledek je do 15 minut
Fotografie: pixabay.com
  • Pilulka.cz nabídne unikátní samoodběrový test na COVID-19, který se stal velmi populárním v sousedním Rakousku, kde se ním testují pravidelně například žáci základních a středních škol
  • Tento „lízátkový test“ mohou zájemci provést sami doma – stačí ho vložit do úst, poté zacvaknout do pouzdra a během 15 minut víte výsledek

Máme velkou radost, že můžeme našim zákazníků nabídnout další jednoduchý způsob, jak se jednoduše a pohodlně testovat. Test mohou zájemci provádět doma, na pracovišti, vlastně kdekoliv. Proto je ideální i pro lékařské ordinace, školy, restaurace, společenské akce nebo maloobchod. Tato nová metoda je bezbolestný a rychlý způsob, jak se lze testovat na antigeny SARS-CoV-2,“ říká Martin Kasa, spolumajitel skupiny Pilulka.


Zájemce si na Pilulka.cz zakoupí samoodběrovou sadu, která se skládá z lízátka a kazety. První část, lízátko, vložíte na 90 vteřin do úst. Následně umístíte do testovací kazety. Výsledek se objeví po 15 minutách. Níže je k dispozici krátký video manuál, ve kterém je postup testování vyobrazen. Test lze koupit v balení po dvaceti kusech, jeden test vyjde na 190 korun.

V Rakousku, odkud tento test Pilulka přivezla, se stal naprostým hitem. Rakouská vláda vydala rozhodnutí, že se tyto testy smí použít i doma, aniž by testoval odborný personál.

Již v lednu letošního roku nabídla Pilulka možnost testování pomocí české kloktací sady GARGTEST založené na principu kloktání dutiny ústní a hltanu. Zájemci si mohou udělat test naprosto bezbolestně z pohodlí domova s následným doručením Pilulkou do akreditované laboratoře na PCR test. Tato forma testování se stala vítanou alternativou kapacitně přetíženého testování a eliminuje riziko kontaktu velkého množství zájemců o test na jednom místě.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze