Na co se nejvíce dívali zákazníci Vodafone TV v roce 2021?

Na co se nejvíce dívali zákazníci Vodafone TV v roce 2021?
Fotografie: Vodafone
 • Služba Vodafone TV odstartovala v Česku v březnu 2020
 • Nejsledovanějším českým filmem byl Anděl Páně 2
 • První a druhá řada seriálu První republika obsadily první místo mezi nejsledovanějšími seriály
 • Máša a medvěd byl nejoblíbenějším dětským zahraničním seriálem

Skvěle hodnocený seriál První republika, filmy o pohádkovém Shrekovi nebo životopisné drama Bohemian Rhapsody patřily loni k těm, které diváci videotéky Vodafone TV sledovali nejvíce. Vysoko se umístil i kultovní seriál o nešikovných kutilech Pat a Mat. Zákazníkům Vodafone TV se loni také výrazně rozšířila filmová a sportovní nabídka. Právě u televizních kanálů data ukazují, že 60 % diváků už se aspoň občas neváže na čas vysílání, ale využije funkci zpětného zhlédnutí.

Služba Vodafone TV odstartovala v Česku v březnu 2020 a dnes má statisíce zákazníků. Ti například během Štědrého dne 2021 z televizního programu večer volili nejčastěji kanál ČT1 – nejsledovanější byla pohádka Jak si nevzít princeznu, následovaná ten den pohádkou Tři oříšky pro Popelku a filmem Pelíšky. Silvestrovský večer naopak podle čísel patřil televizi Nova, když nejvíce diváků sledovalo pořad Tvoje tvář má známý hlas – Utržení ze řetězu a Silvestrovské Televizní noviny.

Vodafone TV

Nejde ale jen o závěr roku, kromě klasické televizní nabídky má Vodafone TV také několik tisíc filmových a seriálových titulů v pravidelně doplňované videotéce. A proto je možné sestavit žebříček toho, jaké filmy nebo seriály patřily k nejsledovanějším za celý loňský rok.

Nejsledovanější české filmy a seriály za rok 2021

Pětici nejsledovanějších českých filmů loni výrazně opanovaly pohádky. Výjimku tvoří komedie Ženy v běhu, ve které si zahráli například Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová nebo Ondřej Vetchý.

 1. Anděl Páně 2
 2. S čerty nejsou žerty
 3. Čertoviny
 4. Ženy v běhu
 5. Tři oříšky pro popelku

Mezi českými seriály nejvíce uspěly tituly, které cílí na dospělé diváky, ale přesto je i zde výrazné zastoupení obsahu pro děti.

 1. První republika 1. a 2. série
 2. Vyšehrad
 3. Mlsné medvědí příběhy
 4. Pat a Mat
 5. Krtek a Panda

Nejsledovanější zahraniční filmy a seriály za rok 2021

Pokud jde o zahraniční seriály, kromě dětských pořadů se vysoko dostal severský krimi seriál Most, ve videotéce Vodafone TV jsou k vidění všechny 4 série.

 1. Máša a medvěd
 2. Tlapky (neboli Tlapková patrola)
 3. Spongebob v kalhotách
 4. Plamínek a čtyřkoláci
 5. Most (severský krimi seriál)

Televizní vysílání živě, nebo raději ze záznamu?

Loni se výrazně rozšířila sportovní nabídka (Nejlepší fotbal světa na Vodafone TV: Přibude Liga mistrů i další prestižní přenosy) a přibyly i první kanály v nejvyšším rozlišení 4K. Komu sportovní přenos, film nebo jiný pořad v živém vysílání uteče, může sáhnout po funkci zpětného zhlédnutí. Data ukazují, že právě zpětné zhlédnutí občas využije už 60 % diváků. Přesto se stále naprostá většina televizních kanálů těší sledování v reálném čase, na záznam připadá podíl obsahu jen 20 %.

V roce 2021 se rozšířila i zmíněná videotéka, a to například o Filmbox OD, kde je několik set novějších i starších známých snímků hollywoodských studií. Obsah přibyl i v sekci videotéky věnované karlovarskému filmovému festivalu, kde je letos v plánu ještě užší spolupráce s jeho organizátory.

„I na nás loni dopadla koronavirová krize, kdy se zavřená kina a tedy žádné filmové premiéry pak promítly do absence novějších filmů na trhu. Situaci jsme ale kompenzovali třeba kvalitní, byť zatím méně známou, evropskou seriálovou produkcí. Tak se u nás můžou zákazníci podívat na skvěle hodnocený britský komediální seriál GameFace, britskou krimi Hnízdečko (The Nest), Benedicta Cumberbatcha v minisérii Patrick Melrose nebo třeba na belgický kriminální seriálový příběh Purpurové řeky,“ popisuje Veronika Lokajíčková, manažerka obsahu Vodafone TV.

„Vedle toho rozšiřujeme videotéku o skvělý obsah od lokálních distributorů, například jsme nahráli úspěšný seriál Vyšehrad nebo nové české snímky jako Poslední aristokratka a Amnestie,“ dodává.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze