NASA potvrdila místo přistání mise PRIME-1, v plánu je na příští rok

NASA potvrdila místo přistání mise PRIME-1, v plánu je na příští rok
Fotografie: Intuitive Machines
  • Cílem mise je těžba ledu na jižním pólu Měsíce
  • Byla vybrána oblast zvaná „Shackleton connecting ridge", kde by se měl nacházet pod povrchem led a zároveň je zde jasný výhled na Zemi
  • Vrtání na povrchu Měsíce pomůže pro budoucí mise

NASA aktuálně pracuje na misi Polar Resources Ice-Mining Experiment, jinak známé jako PRIME-1. NASA oznámila, že mise bude zahájena koncem příštího roku a cílem je těžba ledu na jižním pólu Měsíce. PRIME-1 je partnerství mezi NASA a Intuitive Machines (partner pro komerční dodávky na Měsíc). Místo přistání bylo potvrzeno 3. listopadu a oblast se nazývá „Shackleton connecting ridge“. Vědci se domnívají, že v tomto místě bude pod povrchem led.

Dalším důvodem pro výběr tohoto místa je to, že je zde jasný výhled na Zemi, což umožňuje neustálou komunikaci. Nedaleko je také malý kráter vhodný pro průzkum. Kosmická loď bude mít na palubě celkem tři nové technologie, jimiž jsou PRIME-1 s vrtačkou a hmotnostním spektrometrem, komunikační systém 4G/LTE vyvinutý společnostmi Nokia of America a Micro-Nova + násypný robot. Všechny tyto experimenty budou připojeny k přistávacímu modulu Nova-C Lander.

Mise vyžadovala, aby vědci prohledali povrch Měsíce a nalezli místo zvané „goldilocks“ (volně přeloženo jako „zlatovláska“), které je ideální pro všechny potřeby mise. PRIME-1 se jako první pokusí objevit a získat zdroje z Měsíce. Tato mise je tedy důležitá pro dlouhodobý cíl vytvoření trvalé lidské posádky na Měsíci. Nokia se pokusí otestovat svou vesmírně odolnou komunikační síť 4G/LTE pomocí malého roveru vyvinutého Lunar Outpost. Ten bude cestovat míli daleko od Nova-C Lander a data se poté odešlou na Zem.


Násypný robot Micro-Nova bude mít za úkol skočit do kráteru, kde nashromáždí snímky a data, které poté pošle do modulu Nova-C Lander.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze