Samsung The Frame
test

Samsung The Frame

Klenot vašeho obýváku

Samsung je největším výrobcem televizorů, je tak zřejmé, že prostor pro experimenty má mnohem větší. Přeci jen, kdo jiný, než lídr by měl udávat trendy. Dnes testovaný Samsung The Frame je ukázkou, že i když se výrobce soustředí na design, nemusí to nutně znamenat horší výbavu či kvalitu zobrazení.

Na fZone.cz jste se v recenzích televizorů mohli již několikrát dočíst, že nebýt loga výrobce na přední straně, nejde téměř poznat, kdo jakou televizi vyrobil. Možná to je trochu silné tvrzení, ale něco pravdy na něm bude. O to více nás potěší, když výrobce upustí uzdu fantazii a jde proti zažitým konvencím. Nemusí jít přitom o extrémně drahý kousek, jakým byla například Sony Bravia AF9.

Samsung s modelem The Frame dokazuje, že nabídnout něco jiného a zajímavého nemusí být přehnaně drahé. Aktuálně základní model s úhlopříčkou 43 palců seženete těsně pod hranici 20 tisíc korun, takže se bavíme o dostupnějším produktu pro masy.

Obsah balení Samsung The Frame

Technické parametry Samsung The Frame QE43LS03 (2019)

Rozměry (bez stojanu) 96,7 × 55,7 × 4,25 cm
Rozměry (se stojanem) 96,7 × 59,9 × 20 cm
Hmotnost (bez stojanu) 11,5 kg
Hmotnost (se stojanem) 12 kg
Úhlopříčka 43 palců (108 cm)
Typ displeje QLED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+
Obnovovací frekvence 100 Hz (55 a 65 palců), 50 Hz (43 a 49 palců)
Výkon reproduktorů 2× 10 W
Operační systém Tizen OS
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi ano
Příjem signálů DVB-T2CS2
Wi-Fi ano, 802.11ac
Bluetooth BLE ano
Konektivita (One Connect Box) 4× HDMI 2.0, 3× USB 2.0, 1× Ethernet, anténní vstupy, slot pro karty CI (CI+(1.4)
Záznam na USB úložiště ano
Spotřeba 103 W
Cena 19 990 Kč

Konstrukční zpracování: tu si nespletete

Hned na úvod můžeme říci, že Samsung The Frame si s jinou televizí nespletete, i přestože tvar televizoru je naprosto standardní. Vypnutá TV sice ještě neprozradí hlavní tajemství, ovšem zaujmou čisté linie, hladký kovový rámeček a absence jakéhokoli „zdobení“. Nečekejte žádné zaoblené hrany, Samsung The Frame už na první pohled vypadá jako obraz v mohutném rámu. A víte co? Přesně tak má působit.

Samsung The Frame

Samsung si dal záležet i na podstavci, který je součástí balení. Je tvořen dvěma kovovými nohami, které se do příslušných otvorů pouze zasunou, není třeba nic šroubovat, ani přidělávat. Podstavec je velmi stabilní, rychlost instalace je již jen bonusem navíc. Ne všichni ovšem podstavec využijí, velkou výhodou je totiž držák na zeď, který Samsung přezdívá „No Gap Wall-Mount“ a který je navíc součástí základního balení zdarma. Díky unikátní konstrukci držáku je možné televizor umístit na zeď prakticky bez mezery, navíc je mírně polohovatelný: do boku a také směrem od zdi.

Samsung The Frame

Řešení zdůrazňuje celý koncept televizoru, ovšem jak si Samsung poradil s konektory? Opět elegantně. Součástí balení je totiž i One Connect Box, který může být umístěn až 5 metrů od televizoru, a to díky přibalenému kabelu One Invisible Connection, jenž je veden ve výřezu v zadní části TV. Tento velmi tenký kabel vede směrem ke Connect Boxu, kam následně připojíte hlavní přívodní kabel do elektrické sítě a další důležité kabely. Design televizoru tedy nenarušují nepotřebné kabely, ani další periferie.

Samsung The Frame
One Invisible Connection

Rozměry televizoru jsou poměrně standardní: 96,7 × 55,7 × 4,25 cm. Důležité je, že tloušťka je všude stejná, The Frame tak na zádech nemá nevzhledný hrb, kde by byl zdroj či další důležité komponenty. Vše je totiž ukryté právě v One Connect Boxu, jenž se připojuje neviditelným kabelem. Přímo do televizoru tedy nepřipojujete ani přívodní kabel do elektrické sítě, bez One Connect Boxu se tedy v žádném případě neobejdete. Televizor váží zhruba 12 kilogramů, a to včetně podstavce, bez něj je hmotnost zhruba o 500 gramů nižší. Na těle The Frame je i tlačítko, kterým televizor dokážete zapnout, případně změnit kanál. Je zde pouze pro případ nouze, je totiž ukryté ze spodní hrany rámečku.

The Frame působí jako šperk.

Dostáváme se k příslušenství, které je nutné zakoupit separátně, tedy rámečkům „The Frame“. Tyto magnetické plastové lišty lze jednoduše připnout přímo na kovový rámeček televizoru, a ozvláštnit tak jeho design, respektive TV ještě více přiblížit klasickému obrazu. V nabídce je hned několik barevných variant, přičemž za každou sadu čtyř lišt zaplatíte zhruba 2,5 tisíce korun, a to v případě základní 43palcové varianty.

Celkový dojem? The Frame působí jako šperk. Milovníci čistých linií si budou libovat, stejně tak ti, kteří chtějí televizor jako doplněk do domácnosti. Pokud navíc chcete, The Frame opravdu může působit jen jako obraz na zdi a v případě potřeby se změní na plnohodnotný televizor. Oceňujeme rovněž připojení skrze One Connect Box.

Líbilo se nám
  • čisté linie, moderní provedení
  • One Connect Box a One Invisible Connection kabel
  • elegantní stojan se snadnou instalací
  • No Gap Wall-Mount držák přímo v balení
  • možnost dokoupit rámečky „The Frame“
Nelíbilo se nám
  • vyšší cena rámečků
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze