TP-Link Tapo C200
test

TP-Link Tapo C200

Tapo Tě vidí, Tapo Tě chytí

Domácích kamer je na trhu nepřeberné množství, ovšem ne všechny jsou bezproblémové. Vše stojí na kvalitním doprovodném softwaru pro práci s kamerou i sledování záznamu. Kandidátem na ideální a přitom jednoduchou domácí kameru je Tapo C200 od TP-Linku. Za cenu pod hranicí tisíc korun totiž nabídne skvělou výbavu.

Od TP-Linku můžete zakoupit různé zajímavé produkty, jako jsou třeba chytré žárovky, Wi-Fi mesh Deco a mnohé další, které jsme také již otestovali. TP-Link pozadu nezůstává ani v segmentu zabezpečení. Dnes testovaná kamera Tapo C200 je ukázkou toho, že i za pár set korun můžete získat šikovného pomocníka, který se stane vaši prodlouženou rukou, respektive očima.

TP-Link Tapo C200
Tapo C200 vedle TP-Link Deco

Obsah balení: nic nechybí

Balení nás vcelku mile překvapilo. Kromě samotné kamery obdržíte nabíječku do elektrické sítě, kotvící řešení pro uchycení na stěnu a také doprovodné instalační prvky. Samozřejmostí je manuál –podrobný i menší s obrázkovým průvodcem, díky kterému se snadno zorientujete i bez znalosti angličtiny.

Konstrukční zpracování: plast, ale kvalitní

Designem kamera nijak nevybočuje. Jedná se o plastovou skříňku, které vévodí vertikálně otočná hlava, na přední straně lze nalézt ještě signalizační LED, o které si více povíme až později. Kromě vertikálně otočné hlavy se otáčí také základna, ovšem horizontálně. Kamera je tedy sestavena ze dvou nezávisle se otáčejících prvků. Na těle je i mikrofon a reproduktor pro oboustrannou komunikaci, stejně jako kulatý konektor pro zapojení zdroje.

TP-Link Tapo C200

Tapo C200 má i slot pro paměťovou kartu microSD, jenže kde jej najít? Po bocích ani na spodní hraně není. Na řadu tedy přišel návod, který prozradil, že slot je přímo na „hlavě“ kamery, kterou je nutné manuálně naklonit a zpřístupnit právě slot pro paměťovou kartu a zároveň i resetovací tlačítko. To lze stisknout i bez speciálního tenkého klíče. Chválíme, to se nám líbí! Pochvalu zaslouží také rozměry 86,6 × 85 × 117,7 mm. Kamera je tak poměrně malá a rozhodně na sebe ihned neupozorní, pokud ji vhodně umístíte.

Na těle je mikrofon i reproduktor.

Použité plasty jsou kvalitní, ovšem konstrukční zpracování samozřejmě odpovídá ceně: větší pády by konstrukce zřejmě nepřežila. Líbí se nám, že plasty nejsou lesklé a celkově kamera neurazí ani v moderním interiéru, design hodnotíme jako povedený, respektive neutrální, podobně jako například u kamer Xiaomi.

Líbilo se nám
  • příjemné rozměry
  • elegantní provedení
Nelíbilo se nám
  • pouze plastové materiály

Specifikace kamery: Full HD záznam

Nyní se podíváme na základní specifikace. TP-Link Tapo C200 se chlubí záznamem v rozlišením 1 920 × 1 080 px při 15 FPS a světelností f/2.4. Natáčí přitom do formátu H.264. V praxi se toto rozlišení osvědčilo, je dostatečně jemné a umožní částečné přiblížení, samozřejmě jen digitální.

Snímkovací frekvence je nižší než u některé konkurence, ovšem ve výsledku o velké omezení nejde. Kamera se dokáže pohybovat 360° horizontálně a 114° vertikálně, zaberete tedy většinu potřebného prostoru.

Technické parametry TP-Link Tapo C200

Rozměry 86,6 × 85 × 117,7 mm
Wi-Fi/LAN 802.11 a/b/g/n / ne
Aplikace pro Tapo pro iOS i Android (zdarma)
Noční vidění Ano, IR diody – až 9 metrů
Kvalita záznamu 1080p, 1 920 × 1 080 px
Rozhled [stupně] 360° horizontálně a 114° vertikálně
Slot pro paměťové karty až 128 GB
Vlastní paměť pro záznam ne
Mikrofon, reproduktor ano/ano
Detekce a sledování pohybu/alarm ano/ano
Cena 899 Kč

Kamera vidí i v noci na deklarovanou vzdálenost až 9 metrů, a to díky infračerveným diodám po obvodu objektivu. V praxi jsme byli schopni rozeznat objekty na vzdálenost zhruba 4 metrů, tedy přes celou poměrně dlouhou místnost. S rostoucí vzdáleností logicky ubývají detaily a záznam je méně ostrý, přesto však použitelný. O sepnutí nočního režimu se stará automatika, případně můžete kameru donutit spustit režim manuálně. Změnu filtru doprovází poměrně hlasité cvaknutí kamery.

Nechybí detekce pohybu ani alarm.

Nechybí detekce pohybu ani alarm v případě narušení prostoru. Připojení lze realizovat bezdrátově díky integrované Wi-Fi, Ethernet bohužel chybí. Pro záznam slouží slot pro paměťové karty microSD až do velikosti 128 GB. Pokud nechcete investovat do paměťové karty, můžete záznam ukládat přímo do vašeho mobilního telefonu, ovšem pouze omezenou dobu, navíc byste přišli o časovou osu. V takovém případě by tak kamera sloužila jen k náhledu situace u vás doma, případně jako prostředek pro upozornění, pokud by zaznamenala pohyb. K tomu totiž Tapo C200 paměťovou kartu nepotřebuje.

Líbilo se nám
  • dostatečné rozlišení
  • noční vidění
  • široký záběr
  • lze používat i bez paměťové karty
Nelíbilo se nám
  • nemá vlastní paměť
  • nižší FPS
  • chybí Ethernet
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze