Red Notice sklidil u diváků velký úspěch. Stojí opravdu za to?

Red Notice sklidil u diváků velký úspěch. Stojí opravdu za to?
Fotografie: Netflix
  • Red Notice je na Netflixu od 12. listopadu 2021
  • Snímek získal od diváků hodnocení 92 %

Již před časem jsme vás informovali, že se Netflix brzy chystá vydat jeden ze svých nejdražších filmů. Rozpočet snímku se vyšplhal na rekordních 200 milionů dolarů. V hlavních rolích se představily tři velké hollywoodské hvězdy – Gal Gadot, Dwayne Johnson a Ryan Reynolds. Red Notice byl na Netflixu uveden v pátek 12. listopadu a sledujícím se velmi líbil. Dwayne Johnson na Twitteru dva dny po premiéře uvedl, že snímek získal hodnocení od diváků 92 % na rottentomatoes.com. Toto hodnocení se už ale nedá srovnávat s tím od kritiků, to je pouhých 36 %.


Red Notice je akční komedie, ve které Dwayne Johnson coby zvláštní agent FBI honí zloděje umění v podání Ryana Reynoldse. Když už ho dopadne, připlete se mu do práce krásná zlodějka, kterou hraje Gal Gadot. Všichni tři se snaží ukrást zlaté vejce. Víc prozrazovat nebudeme. Jak tato akční honička dopadne, to můžete zjistit na Netflixu.

A jak se Red Notice líbil nám? Abychom předešli všem negativním reakcím na film, řekneme vám jedno: neberte Red Notice zase tak vážně. Režisér Rawson Marshall Thurber byl v tomto žánru jako doma. Má na kontě mnoho akčních filmů a navíc i několik snímků s Dwaynem Johnsonem, například akční thriller Mrakodrap (Skyscaper). Teď ale k Red Notice. Ryan Reynolds vytahuje z rukávu jeden vtípek za druhým tak, jak jsme u něj zvyklí. Dwayn Johnson bohužel tentokrát moc nepoužívá svůj typický úsměv a Gal Gadot je okouzlující jako vždy. Díky filmu se podíváme na několik míst naší planety. Dynamika filmu je nastavena již od začátku. Pokud nebudete přemýšlet nad předvídatelnou zápletkou, nudit se nebudete. To je ale vše. Dialogy jsou krátké a jednoduché. Postavy se v několika případech chovají až trapně a jako v každém akčním filmu, i tady se objeví pár až nereálných scén. Všechny přešlapy jsou pak schované za velkým množstvím akčních scén, které se postupně odehrávají na několika kontinentech.

Pokud ale budete brát Red Notice jako obyčejný divák, který hledá odpočinkový film na večer, nemáme nic proti. Film rychle utíká a po jeho konci nebudete zklamaní.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze