Epson EH-TW9400
test

Epson EH-TW9400

Když chcete posunout domácí zábavu na vyšší úroveň

Centrum domácí zábavy nemusí představovat pouze televize, ale také projektory, které jsme ještě donedávna vídali zejména v kancelářích pro účely prezentací. Technologie jde však neustále dopředu a testovaný Epson EH-TW9400 je toho jasným důkazem. Jde totiž o jeden z nejlépe vybavených domácích projektorů na trhu. Jak si tato horká novinka vedla v našem testu? To se dozvíte na řádcích níže.

Pokud toužíte po opravdu velkolepé podívané na monstrózně velké uhlopříčce, má pro vás odpověď Epson, kterého pravděpodobně znáte také jako výrobce tiskáren či skenerů. Testovaný Epson EH-TW9400 zaujme nejen cenou, která rozhodně není pro každého, ale hlavně špičkovým obrazem s pokročilými funkcemi. Komu je určený a jaké jsou jeho hlavní přednosti?

Technické parametry Epson EH-TW9400

Rozměry 520 × 450 × 193 mm
Hmotnost 11 kilogramů
Typ lampy 3LCD, RGB se závěrkou s kapalnými krystaly
Světelný tok 2 600 lumenů
Životnost lampy 5 000 hodin (až 7 let)
Kontrast 1 200 000: 1
Nativní rozlišení 4K PRO-UHD (16:9)
Maximální úhlopříčka 300 palců, tedy asi 7,6 metru
Korekce lichoběžníku Manuální vertikální: ± 30 °
Lens shift Motorizované - Vertikální ± 96,3 %, horizontální ± 47,1 %
Projekční vzdálenost 3 m – 6,3 m
Typ ostření Motorizované
Podpora 3D ano, aktivní
Konektorová výbava 1× USB 2.0, VGA vstup, 2× HDMI (HDCP 2.2), Ethernetové rozhraní
Bezdrátová komunikace Wi-Fi (adaptér)
Hlučnost
Spotřeba (typická) 355 W, 271 W (ekonomický), 0,35 W (pohotovostní režim)
Cena 72 455,26 Kč s DPH

Obsah balení: nic neschází

V balení najdeme pečlivě zabalený projektor, sadu uživatelských příruček, napájecí kabel s tříkolíkovou zástrčkou a dálkové ovládaní včetně baterií (AA).

Líbilo se nám
  • pečlivě zabaleno
  • ovladač včetně baterií

Konstrukční zpracování: bytelné i elegantní

Konstrukční zpracování Epsonu EH-TW9400 je rozhodně bytelné – projektor o hmotnosti 11 kilogramů a rozměrech 520 × 450 × 193 mm dává na první pohled najevo, že máte čest s profesionálním a technologicky vyspělým kusem hardwaru, nikoliv nějakou „hračkou“, kterou si strčíte do kapsy nebo snadno sbalíte pod ruku a přenesete. Jeho předností tedy rozhodně nejsou kompaktní rozměry či snadná přenositelnost.

Epson EH-TW9400

Z hlediska designu není co vytknout. Projektor, na rozdíl od televize, ve většině případech stejně není zařízení, které byste měli mít neustále na očích, takže si dovolím tvrdit, že na vzhledu v tomto případě až tolik nezáleží. Tím však zároveň ani nechci říct, že by se design nepovedl. Kromě testovaného bílého provedení je k dispozici také černá verze a konstrukce, kterou tvoří převážně matné plasty, působí kvalitně i elegantně. Poznávacím prvkem je výrazné žebrování po stranách objektivu.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • povedený design

Instalace: zvládne ji i začátečník

Instalace probíhá poměrně standardně. Po vybalení z krabice jsem projektor umístil na skříň, kde jsem jej vycentroval pomocí regulovatelných nožiček tak, aby byl ve vodorovné poloze. Následně stačí připojit napájecí kabel, zdroj signálu a projektor je připraven k akci. V tomto ohledu bych ještě výrobce rád pochválil za to, že trafo není součástí kabelu, nýbrž se nachází se přímo v projektoru. Na zemi se vám tak nebude válet těžká „cihla“, jako tomu často u jiné větší elektroniky bývá.

Pro zapnutí projektoru stačí zmáčknout tomu vyhrazené tlačítko na pravém boku, případně alternativně použít dálkové ovládání. Následně se automaticky odsune krytka objektivu a projektor je během pár sekund připraven k akci. Instalaci a spuštění tak podle mého názoru zvládne i naprostý začátečník.

Líbilo se nám
  • snadná instalace

Dálkové ovládání: vaše prodloužená ruka

Dodávaný dálkový ovladač má velká tlačítka s příjemným stiskem a možností aktivace podsvícení oranžové barvy. Je rozumně velký, i když kompaktní rozhodně není. Pravda je taková, že pokud jste již „přičichli“ ke geniálně jednoduchým ovladačům některých nových chytrých televizí (například od Samsungu), možná se trochu zděsíte při pohledu na množství tlačítek i velikost řešení od Epsonu….

Epson EH-TW9400
Líbilo se nám
  • nechybí podsvícení
Nelíbilo se nám
  • ovladač by mohl být kompaktnější
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze