Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt
test

Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Malý velký strážce

Domácnost lze chránit mnoha způsoby, ovšem bez chytré kamery je zabezpečení tak nějak nekompletní. Pokud nechcete utrácet horentní sumy, ale přitom se nesmíříte s většími ústupky, určitě nepřehlédněte dnes testovanou kameru Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt. Za 2 tisíce Kč totiž nabídne nálož funkcí i dobře vypadá. Zda existují i nějaké nedostatky prozradí tato recenze.

Značku Eufy (Anker) už našim čtenářům představovat nemusíme. Před nedávnem jsme pro vás otestovali robotický vysavač nebo třeba bezdrátové kamery eufyCam Kit 2. Oba produkty nás potěšily funkčností i rozumně nastavenou cenou. Dnes se zaměříme na jeden levnějších produktů v nabídce Eufy, rozhodně ne ale méně zajímavý.

Jde o interiérovou kameru Eufy Indoor Cam 2K Pan . Nabízí za velmi rozumné peníze nálož funkcí. Bylo tak jasné, že se jí musíme podívat na zoubek důkladněji, zda je opravdu vše tak růžové, jak tvrdí výrobce.

Technické parametry Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Rozměry 7,5 × 7,5 × 10,8 cm
Hmotnost 217 gramů
Rozlišení a typ senzoru 2K (2 304 × 1 296 px), 1/2.7“ CMOS, 15 FPS
Zorný úhel 125 °
Pohyb 360 ° horizontálně, 96 ° vertikálně
Noční videní ano, 8× IR, až 10 metrů
Záznam videa při pohybu/kontinuální
Interní paměť ne (slot na microSD až 128 GB)
Mikrofon/reproduktor ano/ano
Podpora Google Asistent, Apple HomeKit a Siri, Amazon Alexa ano/ano/ano
Wi-Fi, Ethernet ano (2,4 GHz)/ne
Aplikace aplikace EufyHome pro iOS a Android
Cena 1 990 Kč

Obsah balení: vše potřebné

V balení je kromě samotné kamerky také 2metrový nabíjecí kabel s microUSB konektorem, adaptér do sítě a montážní sada pro připevnění na zeď. Nechybí ani základní dokumentace.

Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Zpracování a konstrukce: bílá a pohledná

Design Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt nijak nevybočuje z naší (a zřejmě ani vaší) představy o interiérové kameře. To není žádná urážka, Eufy samozřejmě kameru ozvláštnilo pár detaily, díky kterým vypadá nejenom elegantně, ale jsou také účelné. Váží 217 gramů a rozměry činí 10,8 × 7,5 × 7,5 cm, takže se rozhodně nemusíte obávat, že by působila příliš nápadně.

Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Tělo je plastové. Opět nejde o nějakou námitku, plast je pevný, kvalitní a navíc matný, proto nezachytává otisky prstů a není náchylný na vlasové škrábance. Kamera je otočná, celek tvoří tedy spodní část, což je základna, a vrchní část, která je kompletně otočná, respektive ve své ose 360 ° horizontálně, 96 ° vertikálně. Při vhodném umístění tak senzor se záběrem 125 ° pohodlně pokryje i opravdu velkou místnost.

Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Eufy se soustředilo i na detaily. Namísto nevzhledné diody tu máme hezký LED kroužek, který navíc červenou a modrou barvou informuje o aktuálním stavu (párování, ztráta internetového připojení a další). Logo výrobce na základně je decentní. Na pravém i levém boku jsou průduchy reproduktoru a mikrofonu, na zadní straně se pak ve výřezu nachází microUSB konektor a tlačítko Setup pro další nastavení. Spodní část ukrývá unikátní QR kód, kterým kameru párujete s aplikací eufy Security.

K provedení a designu nemáme výhrad.

Hledáte slot pro paměťovou kartu? Je za otočnou hlavou. Pokud jej chcete odhalit, musíte kameru vypnout a následně otočit, čímž se objeví právě slot pro microSD kartu. Je to praktické. Pokud je kamera v pohotovosti, slot není přístupný – nikdo tak microSD kartu nevytáhne, pokud přesně nebude vědět, kde je. Zamrzí, že chybí ethernet, spojení tak musí probíhat výhradně skrze Wi-Fi.

Eufy chválíme za provedení i design. Určitě se za kameru nebudete stydět ani v moderním interiéru, bílá barva je praktická a při vhodném umístění si ji ani nemusíte všimnout.

Líbilo se nám
  • elegantní provedení
  • skrytý slot pro microSD kartu
  • kvalitní matné plasty
  • malé rozměry
Nelíbilo se nám
  • chybí LAN

Párování: snadné jako facka

Když už jsme zmínili QR kód na spodní straně základny, podíváme se rovnou na párování do nám již známé aplikace Eufy Security. V té stačí vybrat možnost přidání nového zařízení (symbol +) a následně vybrat kameru zapojenou do sítě. Aplikace vás požádá o naskenování QR kódu, pak o stisknutí tlačítka Setup na zadní straně a spojení s domácí Wi-Fi. Následuje pojmenování kamery a zařazení do místnosti z volitelného seznamu. Hotovo. Snadné, že?

Eufy Indoor Cam 2K Pan & Tilt

Ihned po přidání je nutné vybrat, zda chcete, aby kamera nahrávala na microSD kartu, NAS, nebo do cloudu. Pokud vyberete poslední možnost, získáte zdarma 30 dnů, poté platíte 3 dolary měsíčně, existují však i různé zvýhodněné balíčky. Tuto nabídku však využít nemusíte, stačí mít vhodnou microSD kartu, případně již zmíněný NAS.

Líbilo se nám
  • snadné a rychlé párování
  • není potřeba žádné předplatné
Nelíbilo se nám
  • microSD karta není součástí balení
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze