Realme LED Smart Bulb
test

Realme LED Smart Bulb

Chytrá žárovka, která přijde vhod
2

S trochou nadsázky lze říci, že co dnes není chytré, jako by vůbec nebylo. Málokoho proto překvapí, že se tímto přídomkem mohou pyšnit i zdánlivě obyčejné žárovky. Ve svém portfoliu ji má také nováček jménem Realme. Působí elegantně, snadno ji ovládnete skrze svůj telefon a slibuje až 13letou výdrž.

Chytrých žárovek, o kterých bychom však správně měli hovořit jako o LED svítidlech, naleznete na trhu již nespočet. Nabízí je velcí hráči i menší výrobci. Realme je relativním nováčkem a převážně jste o něm mohli slyšet v souvislosti s mobilními telefony. Letos v září však představilo také chytrou žárovku LED Smart Bulb, která se připojuje přes Wi-Fi, je ovládána skrze mobilní telefon a například dokáže spolupracovat s okolní hudbou.

Technické parametry Realme LED Smart Bulb

Rozměry žárovky 55 × 119 mm
Typ žárovky LED
Třída energetické účinnosti A+
Patice E27
Teplota chromatičnosti 1 700 – 6 500 K
Příkon 9 W (60 W)
Světelný tok 800 lm
Podporované OS Android, iOS
Cena neprodává se

Obsah balení: jen žárovka

Chytrou žárovku si pořídíte v obyčejně papírové krabičce, která je zahalena do tradičního žlutého odstínu, jenž je pro Realme typický. Na krabičce je vyobrazena podoba žárovky, na zadní straně pak klíčové prvky výbavy a také upozornění na nutnost stáhnout si příslušnou aplikaci. Uvnitř najdete již jen samotnou žárovku.

Realme LED Smart Bulb

Konstrukce: elegantní, mírně protáhlá

Pokud si představíte klasickou žárovku, případně dnešní alternativu v podobě LED světla, zpravidla se jedná o zaoblený tvar. V tomto ohledu se chytré řešení od Realme mírně liší. Tvar žárovky je protáhlý a spodní část je vyvedena v elegantním tmavě šedém odstínu. Někteří by mohli namítnout, že tvar i vzhled je vcelku nepodstatný. Do značné míry ano, ale žárovku od Realme se nemusíte bát umístit i na viditelné místo, nikoliv ji pouze schovat do lampy.

Žárovka je vyvedena v elegantním tmavě šedém odstínu.

Vrchní díl žárovky je již tradičně řešen bílým mléčným sklem. Zmínit musíme ještě patici, kde se Realme vyhnulo experimentům a nasadilo standard E27. V praxi to znamená, že žárovku dostanete do drtivé většiny lamp.

Diskuze ke článku
Ivan Hoe
Ivan Hoe
Žárovko, kolik 3x7? Mlčíš? Tak to mi zase lhali že jsi chytrá 🤨. Nebo jsi jen hluchoněmá? 😁
Franta Kulisek
No a redakce ji testovala nebo jen popisuje reklamni letak? Ptam se z duvodu, ze se pry neprodava. Co by me ale zajimalo je, jestli ma sviceni rizeno PWM, cili jestli blika nebo je to moderni zarovka a neblika.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze