Sony Bravia KD-49XG8396
test

Sony Bravia KD-49XG8396

Moderní, chytrá a za sympatickou cenu
6

Sony lze zařadit mezi tradiční výrobce televizí, v posledních letech samozřejmě chytrých. Kvalitní TV se slušnou úhlopříčkou a bohatou výbavou již navíc nemusí stát horentní sumu. Důkazem budiž například model XG8396, který na českém trhu již stačil zlevnit. Za zhruba 20 tisíc korun získáte 4K rozlišení, systém Android TV a elegantní vzhled.

Máme začátek roku 2020, což znamená čekání na příchod zbrusu nových televizorů. To má však i jednu velkou výhodu: ty loňské, které jsou stále aktuální, totiž stačily zlevnit a stává se z nich lákavé zboží. Z modelového roku 2019 jsme si na redakční test vytáhli televizi Sony KD-49XG8396, která nabídne 123cm úhlopříčku, povedený vzhled, kvalitní obraz se 4K rozlišením, výkonný procesor i velmi dobré podání zvuku. Vše je zastřešeno systémem Android TV a v kombinaci s cenovkou kolem 20 tisíc korun zde máme horkého adepta ke koupi. Potvrdí to i naše recenze?

Technické parametry Sony Bravia KD-49XG8396

Rozměry bez stojanu 109,8 × 64,4 × 5,8 cm
Rozměry se stojanem 109,8 × 70,3 × 26 cm
Hmotnost bez stojanu 13,2 kg
Hmotnost se stojanem 13,7 kg
Úhlopříčka displeje 49 palců (123,2 cm)
Typ displeje LCD
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano
Výkon reproduktorů 2×10 W
Operační systém Android TV
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.1
HDMI
Ethernet
USB
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 21 000 Kč

Konstrukční zpracování: klasika, která neurazí

Moderní televize se vzhledem nemusí zamlouvat všem. Naštěstí je zde Sony, které se zaměřuje na konzervativní zájemce, kteří hledají osvědčený design. I dnes testovaný kousek se nesnaží pouštět do nějakých experimentů a je věrný klasice. Samozřejmostí jsou sympaticky malé rámečky v tmavě šedém odstínu, který elegantně imituje broušený kov. Spodní část rámečku je mírně zesílena, což je ale pravidlem u drtivé většiny dnešních televizí. Výrobce do prostoru umisťuje své logo a bývá zde i malá dioda, která blikáním dává na odiv, že přijímá povely dálkového ovladače. Pro někoho by však, zejména večer, mohl být proužek rušivým elementem, a proto jej lze v nastavení vypnout.

Tento televizor je věrný klasickému designu.

Zadní stranu uvidíte většinou pouze jednou, když TV vybalíte. Zde je tak nutné říci, že mařit čas s více propracovaným vzhledem by bylo zbytečné. Přesto se výrobci snaží a Sony není výjimkou. Jakmile televizi sestavíte a vše nezbytné připojíte, máte možnost celá záda přikrýt plastovými částmi. Hloubka bez stojanu činí necelých 6 centimetrů, což je příjemně málo. Hmotnost samotného televizoru je 13,2 kilogramu a pokud připočítáme i stojan, respektive dvě nožky, zvýší se na 13,7 kg. Televize je tudíž až nečekaně lehká a při troše snahy s ní dokáže manipulovat i jeden člověk.

Jelikož jde o spíše dostupnější volbu, Sony se nehnalo za co největší úhlopříčkou a model XG83 je nabízen výhradně ve 49palcové variantě, což představuje 123centrimetrovou úhlopříčku. Není to moc, ale zdaleka ani málo: tuto úhlopříčku považujeme za rozumný standard.

Dnes testovaný model nemá klasický stojan, nýbrž dva páry nohou. Ty se zasunou na okrajích do televizi a zajistí čtveřicí křížových šroubků. Nožky jsou vcelku nenápadné, televize je při postavení výborně stabilní. Do nožek navíc lze schovat kabeláž vedoucí ze zadní strany. Ve výsledku tak kolem televize téměř nemáte šanci zpozorovat kabely, což rozhodně potěší.

Sony Bravia KD-49XG8396
Líbilo se nám
  • konzervativní a elegantní vzhled
  • tenký rámeček
  • chytré nožky
Diskuze ke článku
Pája
Hezký článek. Z android prostředím jsem neměl jediný problém, oraz výborný. Do té doby, než tomu "Majáku jistoty" odešel lcd panel, a to po třech letech. Proto jsem zvolil číňana z androidem a 5leto zárukou za polovinu ceny. Sony už delší dobu nepatří mezi maják jistoty, bohužel.
Jerry
49" už je dnes hrozně málo, já jsem na černý pátek koupil Panasonic 70" za cca 24 tisíc.
Milan
Mám tuto TV, jen v jiné velikosti. Bohužel její největší neduh je v tom, že se sama restartuje - uprostřed sledování, ať už z DVB-T2, z Netflix, nebo z externího zdroje, prostě se najednou objeví logo Sony, barevné logo následované nápisem Android. Tohle se stane tak 2-3x za den. Reset do továrního nastavení jsem samozřejmě zkoušel několikrát, nový firmware také. A znovu reset s novým firmware pochopitelně také. Jsou naladěné jen DVB-T2 programy (takže ani satelit), připojený BD přes HDMI a přihlášený Netflix účet - aplikace je vestavěná, takže ani jsem neinstaloval žádnou app ze store (žádné VLC, Kodi apod.) Servis řekl, že je HW v pořádku a jedná se o chybu SW, takže musím počkat na aktualizaci, která to může, ale také nemusí opravit. Tohle je u nás doma první a evidentně poslední zařízení s Android (telefony jsou doma jablečné), prostě jsem podlehl známé značce (předchozí TV byla také Sony, jen "hloupá") a teď mě to jen štve.
Tomáš Jedno
My zas auto,zabezpečení domova,telefony,televize, noťas atd vše android.Naprosto bez chyb.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze