TCL C715
test

TCL C715

Velká a chytrá televize za příjemnou cenu

Na českém trhu se v posledních letech vyskytuje spousta méně známých výrobců TV. Mezi ty velmi aktivní patří čínské TCL, které se rozhodlo, že svůj úspěch postaví na agresivní cenové politice. Důkazem budiž i letošní model C715 s velkým 4K panelem s přímým zadním podsvícením, zajímavými nohami a samozřejmě sázkou na Android TV.

Televize je dnes dominantou většiny obývacích pokojů. Úhlopříčky postupně narostly a dnes není neobvyklé, že nejprodávanější jsou 55palcové a 65palcové. Ani to však nemusí znamenat, že za novou a chytrou televizi musíte vynaložit celou výplatu. Důkazem je například TCL, které se vždy snaží nabídnout zajímavý poměr cena versus výkon. Na dnešní test nám dorazil model pomyslné střední třídy s označením C715 v 55palcové verzi. Snaží se nabídnout vše, co i mnohem dražší televize. Jak se mu to ve výsledku daří při ceně necelých 16 tisíc korun?

Technické parametry TCL C715

Rozměry bez stojanu 123 × 71,6 × 7,6 cm
Rozměry se stojanem 123 × 76,6 × 30 cm
Hmotnost bez stojanu 14,7 kg
Hmotnost se stojanem 19,4 kg
Úhlopříčka displeje 55 palců (138 cm)
Typ displeje QLED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano
Výkon reproduktorů 2× 10 W
Operační systém Android TV 9.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.1
HDMI
Ethernet
USB
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 15 999 Kč

Konstrukční zpracování: čistě účelové

Po vzhledové stránce nejde na dnešních velkých televizích nic moc vymýšlet. Čelní strana má malé rámečky – jsou světle šedé a snaží se tvářit kovově. Jedná se však o obyčejný plast, který bohužel ani správně nedoléhá. Při manipulaci s televizí si ihned všimnete, jak se rámeček kolem samotné televize nepěkně kroutí a vydává i nepříliš lichotivé zvuky. Není to nic, čím by se výrobce mohl chlubit. U televize nad tím však lze přimhouřit oči, neboť ji zpravidla jednou usadíte na konkrétní místo a velmi pravděpodobně s ní několik let nebudete manipulovat.

TCL C715
Kvalitními rámečky se televize chlubit nemůže.

Přejděme ale k tomu, co se TCL naopak povedlo, tím jsou nožičky, na kterých televize stojí. V balení najdete hned dvě, které do televize zasunete a zajistíte šrouby. Na spodní hraně si však můžete všimnout, že otvory pro nožičky jsou celkem čtyři. Důvod je prostý – můžete se sami rozhodnout, jakou dvojici využijete. Zda dvě vzdálenější, nebo dvě blíže u sebe. Televize tak snadno umožňuje umístěni na užší stolky. Vyzkoušeli jsme obě řešení a vždy byla stabilita televize více než dobrá. Netřeba dodávat, že pokud máte možnost, rozhodně využijete umístění nožiček do vzdálenějších bodů.

V samotném rámečku je také logo výrobce a ve spodní části tenký látkový proužek, pod kterým svítí čtveřice LED. Ty jsou zde jen pro indikaci zapnutí TV a případně blikají, když využíváte dálkový ovladač. Smysl nasazení čtyř diod nemusíte hledat, jde pouze o jakousi zajímavost, kterou se TCL snaží odlišit od konkurence. Pakliže by vás svítící diody obtěžovaly, lze je samozřejmě deaktivovat.

Líbilo se nám
  • moderní vzhled
  • chytré řešení nožiček
Nelíbilo se nám
  • laciný rámeček
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze