Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
 TP-Link Deco M3W
test

TP-Link Deco M3W

Levný, ale šikovný

O Wi-Fi mesh už jsme na fZone.cz napsali mnohé. Ač se jedná o investici nemalou, nákup se většinou vyplatí, tedy pokud chcete kvalitně rozšířit signál v rámci většího objektu. Pokud vám v domě zůstalo menší „hluché“ místo a nechcete investovat do další jednotky, popřemýšlejte o Deco M3W. Signál rozšíří kvalitně také a navíc za menší sumu.

fZone.cz se rozšířením Wi-Fi signálu zabývá dlouhodobě. Mohli jste si přečíst už recenzi výkonných extenderů, síťových karet powerline a také o Wi-Fi mesh řešení, které lze obecně charakterizovat sice jako nákladnější, ale také jako nejlépe fungující.

TP-Link Deco M3W

Po nedávné recenzi Deco X60 se podíváme na zoubek Deco M3W, které se liší nejen designem, ale také využitím. Jedná se totiž spíše o dodatečnou jednotku, která pomůže vyplnit „hluchá“ místa v domě či bytě.

Obsah balení: vše podstatné

  • 1× Deco M3W
  • stručná dokumentace

Design a konstrukce: jiná písnička

Zatímco do této doby jsme byli zvyklí od TP-Linku na puky a válce různých tvarů i rozměrů, Deco M3W vypadá úplně jinak. Jak? Spíše jako extender. Místo kabelů se zapojuje rovnou do zásuvky, což je u extenderů poměrně běžné. Přesto o extender jako takový nejde, o čemž si povíme později.

Bez „zástrčky“ do elektrické sítě jsou rozměry 124 × 69 × 35 mm, což není zrovna málo. Je nutné počítat s tím, že pokud máte zásuvky hned vedle sebe, zabere M3W poměrně hodně místa, může tak zamezit přístupu k dalším zásuvkám. To lze samozřejmě vyřešit tak, že M3W umístíte „vzhůru nohama“, ovšem ani tak jistotu nemáte. Je s tím zkrátka nutné počítat, ideálně ještě před nákupem.

Design nevybočuje z představy o Wi-Fi extenderech.

Design a zpracování nijak nevybočuje ze standardu, kterého se produkty od TP-Link drží. Jedná se o plastovou krabičku s výdechy po stranách, které mají nejen estetickou, ale hlavně praktickou funkci – ochlazují totiž zařízení jako takové. Plasty jsou téměř kompletně matné, vše je velice pevné, nejedná se tak o žádné chrastítko. Naopak zařízení působí bytelně a elegantně zároveň.

TP-Link Deco M3W

Na přední straně jsou hned 4 LED, které informují o stavu. To je praktické, navíc nemusíte mít obavu, že by vás svit nějak rušil. Stejně jako u dalších modelů z řady Deco lze svit diod v aplikaci vypnout, případně nastavit speciální „Noční režim“, kdy diody pohasnou ve večerních hodinách. Na boku pak ještě nalezneme důležité resetovací tlačítko, na zadní straně pak potřebné technické údaje a MAC adresy.

TP-Link Deco M3W

Celkově na nás Deco M3W působí jako klasický extender, ale velmi kvalitně zpracovaný. Pokud vám nebude překážet jeho velikost, oceníte elegantní design, který zapadne i do moderních interiérů. Rozmístění prvků a diod je logické, ihned máte představu o tom, zda síť funguje, jak má. Oceňujeme i bytelné provedení, nemáme tak strach, že by Deco M3W nepřežilo například menší pád, pokud by se například stalo objektem zájmu vašeho domácího mazlíčka.

Líbilo se nám
  • elegantní design
  • praktické LED
  • bytelné provedení
Nelíbilo se nám
  • poměrně velký
  • není k dispozici v jiné barvě
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze