TP-Link Deco X60
test

TP-Link Deco X60

Síla Wi-Fi 6 v elegantním balení

Ti, kteří to s rozšířením Wi-Fi myslí vážně, většinou sáhnou po Wi-Fi mesh řešení, kterému se často věnujeme i na fZone.cz. Tentokrát se podíváme na výkonné řešení Deco X60, které se chlubí vysokými přenosovými rychlostmi, elegantním designem i přívětivým uživatelským prostředím.

fZone.cz se rozšířením Wi-Fi signálu zabývá dlouhodobě. Mohli jste si přečíst už recenzi výkonných extenderů, síťových karet powerline a také o Wi-Fi mesh řešení, které lze obecně charakterizovat jako nákladnější a nejlépe fungující. Po nedávné recenzi Deco P9 se podíváme na Deco X60, které se liší nejenom designem, ale hlavně přenosovou rychlostí.

Deco X60

Wi-Fi mesh řešení funguje na podobném principu jako extendery, přesto se výkonem nedají srovnávat. Dodávají se většinou po třech, mezi sebou komunikujících kusech, které sdílí stejnou síť. Nabízí snadnou obsluhu, kvalitní šíření signálu, propracovaný ekosystém a ve většině případů také podstatně vyšší přenosové rychlosti. Za to vše si však musíte připlatit. To, zda se investice ve výši zhruba 15 tisíc korun vyplatí, prozradí dnešní recenze.

Obsah balení: vše podstatné

  • 3× Deco X60
  • 3× síťový adaptér s proprietární koncovkou
  • 1× ethernet kabel
  • stručná dokumentace
Obsah balení

Design a konstrukce: „puk“ nám nabobtnal

Ke konci roku 2017 jsme pro vás otestovali Deco M5, Wi-Fi mesh řešení, které zaujalo už designem. Šlo totiž o trojici „puků“, které okamžitě upoutaly pozornost téměř každé návštěvy. Nebylo se čemu divit, design překvapil i ty, kteří už s Wi-Fi mesh řešením nějakou zkušenost měli. S novou generací na to jde TP-Link jinak, stejně jako Deco P9 má Deco X60 válcovitý tvar, je však menší a na pohled určitě elegantnější. Rozměry činí Ø110 mm × 114 mm.

Deco X60

Dalo by se skoro říci, že se TP-Link chtěl vrátit ke kořenům, tedy už zmiňovanému Deco M5. S ním totiž Deco X60 sdílí zkosenou vrchní stranu, která vytváří zajímavý přechod. Na rozdíl od Deco M5 však v tomto přechodu není LED, o jejím umístění si více povíme na následujících řádcích.

Dioda je prakticky skrytá.

Na zadní straně válce dále nalezneme dvojici LAN portů a také napájecí konektor, který je opět proprietární, kulatý. Dioda na spodní hraně z přední části je očím skrytá, viditelná je nejvíce v odrazu od podložky, protože právě na ní její svit směřuje. Tím TP-Link skvěle vyřešil fakt, že dioda zbytečně nepřitahuje pozornost v případě, že jednotku máte například hned vedle televizoru. Světlo navíc můžete později v aplikaci i vypnout.

Deco X60
Srovnání s Deco M5

Deco X60 je precizně zpracované, žádných nepříjemných zvuků se obávat nemusíte. Konstrukce je plastová, plasty jsou však matné a bílá barva skvěle zapadne do většiny interiérů. Plasty jsou ještě pevnější a bytelnější než v případě Deca P9. Opět bychom srovnávali s Deco M5, což je vlastně velká pochvala. Za Deco X60 se rozhodně stydět nebudete, neutrální design osloví většinu a matné plasty navíc tolik nepřitahují otisky prstů.

Líbilo se nám
  • elegantní design
  • kvalitní provedení
  • malé rozměry
  • kvalita plastů
  • ukrytá LED
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze