TP-Link NC250
test

TP-Link NC250

Jedním kliknutím v centru dění
1

Různých kamer na trhu existuje nespočet, vždy je dobré zamyslet se nad tím, k čemu kameru využijete. Pokud chcete základní řešení na dohled nad vybranou místností, anebo jen chcete náhradu za dětskou chůvičku, nabízí se elegantní řešení v podobě kamery TP-Link NC250. V dnešní recenzi si zodpovíme, co se povedlo a co nás překvapilo.

Od TP-Linku můžete zakoupit různé zajímavé produkty, například chytré žárovky a zásuvky nebo případně Wi-Fi mesh Deco. Pozadu TP-Link nezůstává ani v oblasti produktů, které slouží k zabezpečení, konkrétně máme na mysli IP kamery, které dohlíží na váš osobní prostor ve chvílích, kdy zkrátka nejste doma.

I když ve světě IP kamer panuje poměrně velká konkurence, a to jak mezi značkami, tak také co se ceny týká, vždy je vhodné zamyslet se před nákupem nad tím, co od kamery opravdu očekáváte. Dnes testovaná kamera NC250 se skvěle hodí na dohled nad vybranou místností, případně jako náhrada dětské chůvičky. Navíc skrývá i jedno eso v rukávu, které byste u IP kamery zřejmě nečekali.

Obsah balení: nic nechybí

Obsah balení nás vcelku příjemně překvapil. Kromě samotné kamery obdržíte LAN kabel pro prvotní konfiguraci, nabíječku do elektrické sítě, 3M oboustrannou samolepku na stěnu (instalace bez nutnosti montáže), šroubky pro instalaci na stěnu a také prodlužovací kabel napájení. Samozřejmostí je manuál, a to jak podrobný, tak také menší s obrázkovým průvodcem, díky kterému se snadno zorientujete i bez znalosti anglického jazyka. Základní český manuál však v balení nechybí.

TP-Link NC250

Konstrukční zpracování: plastově, ale kvalitně

Kamery od TP-Linku lze vcelku snadno rozpoznat. Všechny jsou vyvedeny z bílého lesklého plastu, který je na obranu značky poměrně kvalitní a škrábance se většinou objeví jen při opravdu méně šetrném zacházení. Subtilní tělo kamery doplňuje plastová noha, která je na kloubu a je otočná o 360 stupňů. To je vcelku praktické. Podložka nohy může být totiž jak před kamerou, tak také za kamerou. Polohovatelnost nohy je značně variabilní, při umístění na stěnu lze kameru nasměrovat dle libosti, ukotvení je zajištěno pomocí plastového závitu, který vše drží pevně na svém místě.

Samotné tělo kamery je z přední části vyplněno okruží objektivu, ve kterém se kromě čočky nachází také IR dioda pro noční nasvícení a mikrofon. Na přední straně dále nalezneme také vcelku nenápadný průchod LED diody, která vám pomůže při prvotním párování a zároveň informuje o aktivitě kamery (provoz, párování, problém s konektivitou).

Kvalita konstrukčního zpracování je rozhodně nadprůměrná.

Abyste se mohli snadno orientovat, LED dioda je dvoubarevná (zelená, červená) a může blikat (párování), případně svítit (běžný provoz). Svit LED diody však můžete i vypnout skrze propojenou aplikaci, o které si povíme později. V noci tak může být kamera zcela nenápadná.

Přesuneme se na zadní část kamery, kde se nachází důležité resetovací a WPS tlačítko pro snadné propojení s domácí Wi-Fi sítí, chybět nemůže ani LAN konektor pro kabelové spojení a napájecí konektor. Postrádat můžete slot pro paměťové karty, kamera nemá ani vlastní paměť, funguje tedy pouze on-line.

TP-Link NC250

Kvalita konstrukčního zpracování je rozhodně nadprůměrná. Kamera je elegantní, plasty působí kvalitně a k dílenskému zpracování nemáme výhrady. Rozměry kamery činí 13,7 × 7,6 × 6,9 cm a je tedy velice skladná.

Specifikace kamery: HD záznam postačí

Nyní se podíváme na základní specifikace kamery. TP-Link NC250 se chlubí záznamem v rozlišením 1 280 × 720 pixelů a světelností f/2.8. To není mnoho, ale jak už víme, kamera je vybavena i funkcí nočního vidění. Pokud bychom kameru srovnali s pokročilejším řešením NC450, kamera má nižší světelnost, viditelnost v noci je kratší (zhruba 5 metrů) a záznam je o trochu méně kvalitní, snímkovací frekvence je však shodná, tedy 30 FPS. Díky tomu je záznam opravdu plynulý a neunikne vám tedy téměř žádný detail či nepatrná známka pohybu v místnosti.

Technické parametry TP-Link NC250

Rozměry [cm] 13,7 × 7,6 × 6,9
Anténa integrovaná
Možnosti připojení LAN a Wi-Fi
Aplikace Pro iOS a Android
Noční vidění 1× IR dioda
Kvalita záznamu [rozlišení, FPS] 1 280 × 720, 30
Otáčení [stupně] ne
Zorný úhel [stupně] 64
Světelnost f/2.8
Slot pro paměťové karty ne
Vlastní paměť pro záznam ne
Mikrofon, reproduktor ano, ne
Detekce pohybu a hluku ano
Na vzdálenost až [metry] 5
Alarm notifikace, e-mail
Cena s DPH [Kč] 1 999,-

Nechybí detekce pohybu, reproduktorem však kamera osazena není a upozornění lze posílat pouze formou notifikace na displej propojeného smartphonu. Vzhledem k absenci reproduktoru nelze zpřístupnit ani obousměrnou komunikaci mezi kamerou a telefonem, což například kamera NC450 zvládá s přehledem. Připojení lze realizovat jak drátově skrze LAN, tak také bezdrátově díky integrované Wi-Fi.

TP-Link NC250

Doplníme, že kamera má záběr 64°, což je při vhodné instalaci dostatečné, stejně jako čtyřnásobný digitální zoom pro přiblížení. S vícenásobným zoomem kvalita záznamu značně utrpí, proto jsme tuto funkci přílišně nevyužívali.

Diskuze ke článku
Matěj
V galerii mi chybí fotky a záznamy z kamery, jinak pěkná recenze. Ještě dotaz - funguje i bez připojení k Internetu v rámci lokální sítě (MJPEG, RTSP)? Díky

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze