V aplikaci Smart Banka od MONETA Money Bank lze nyní investovat i měnit peníze

3
V aplikaci Smart Banka od MONETA Money Bank lze nyní investovat i měnit peníze
  • Novinkou je služba Online směnárna, možnost investování či spuštění online komunikaci přes WhatsApp
  • V aplikaci Smart Banka je od letošního října klientům k dispozici i virtuální asistentka Siri
  • Klienti mohou snadno přispět neziskovým organizacím

Redakce fzone.cz navštívila tiskovou konferenci společnosti MONETA Money Bank, která nám představila horké novinky ze světa digitálního bankovnictví. Klienti nově mohou investovat přímo z mobilu, refinancovat hypotéku online nebo snadno podpořit některou z vybraných neziskových organizací. Plně online navíc mohou sjednat půjčku i ti, kteří nejsou klienty banky.

MONETA Money Bank

Smart Banka pokrývá plných 96 % veškerých transakcí, které mohou naši klienti standardně provádět na pobočkách, a její podíl v rámci transakčního bankovnictví stále narůstá: jen během uplynulých deseti měsíců Smart Banka registrovala více než 51 milionů přihlášení. Znamená to, že ke svému účtu se přes Smart Banku hlásí plných 74 % našich klientů,“ potvrzuje šéf digitálního bankovnictví Dalibor Šajar.

A právě Smart Banka rozšiřuje v těchto dnech portfolio svých služeb o další novinky, z nichž mnohé zavádí jako vůbec první bankovní mobilní aplikace v zemi.

Online směnárna

Online směnárna ve Smart Bance láká na nejvýhodnější bankovní kurz na českém trhu. Běžný klient si může otevřít na pár kliků bezplatný euro nebo dolarový účet, ke kterému získá i bezplatnou debetní kartu s výběry z bankomatů v zahraničí zdarma. „Prakticky to znamená, že klient již dopředu zná hodnotu nákupu v okamžiku, kdy platí,“ potvrzuje vedoucí týmu Smart Banky Jakub Komenda.

MONETA Money Bank

Investování

Pohodlnou možnost online investování budou mít klienti MONETA Money Bank již od začátku prosince. V rámci Smart Banky mohou ze svého mobilního telefonu investovat do celkem 21 podílových fondů již od tří set korun. „Ve Smart Bance našim klientům srozumitelně vysvětlíme, co jsou fondy a jak fungují,“ říká šéf digitálního bankovnictví MONETA Money Bank Dalibor Šajar. Aplikace nabízí možnost jak pravidelného, tak jednorázového investování a také přehledné zobrazení vývoje investičního portfolia. „Zobrazení investičních fondů ve Smart Bance bude navíc možné i v televizích, které mají připojení k Apple TV,“ dodává vedoucí týmu Smart Banky Jakub Komenda.

Pomáháme se Smart Bankou

Klub cystické fibrózy, Domácí hospic Duha, organizace Pomocné tlapky, projekt Pomozte dětem-Kuře, Knihovna Václava Havla a poradna S barvou ven. To je šest neziskových organizací, které budou klienti Smart Banky od letošního podzimu moci podpořit přímo prostřednictvím této mobilní aplikace. „Darování libovolně zvoleného finančního daru je velmi jednoduché: klient vyberete organizaci, na kterou chce přispět, určí částku a zároveň zadá svou e-mailovou adresu, na kterou mu vzápětí přijde potvrzení o daru,“ vyjmenovává Jakub Komenda. U každé organizace je transparentně vidět, jakou částkou již lidé přispěli. Přispívat mohou jednorázově, ale i pravidelně.

MONETA Money Bank

Refinanso

Sázíme na okamžité schvalování hypotéky, online oceňování nemovitostí a také na plnou automatizaci od začátku až k podpisu smlouvy o refinancování. To vše se následně pozitivně promítá do nízké úrokové sazby,“ popisuje princip Refinanso vedoucí stejnojmenného týmu Matěj Novák. Na webových stránkách Refinanso.cz najdou zájemci hypoteční kalkulačku a také srovnání úrokových sazeb ostatních bank. „Pokud klienta námi nabízená sazba zaujme, do pěti minut může mít předschválený úvěr, přičemž platnost této nabídky trvá 30 dní,“ dodává Matěj Novák. Poté, co dojde k online schválení úvěru, zašle Refinanso klientovi návrh smlouvy a ten ji pak pouze přijde na nejbližší pobočku MONETA Money Bank podepsat.

MONETA Money Bank

Půjčky pro nové klienty

Možnost sjednat si plně online spotřebitelskou půjčku Expres se v prosinci otevírá i novým klientům MONETA Money Bank, kteří doposud u banky žádný účet nevlastnili. Banka tak rozšiřuje tuto možnost pro širokou veřejnost, svým klientům nabídla sjednání plně online půjčky již v říjnu 2017 jako vůbec první na trhu.

WhatsApp, Siri a Catalina

Kromě výše uvedeného přináší MONETA Money Bank ještě další inovace, kterými se může pochlubit jako vůbec první banka na tuzemském trhu: v těchto dnech spouští online komunikaci přes WhatsApp, v aplikaci Smart Banka je od letošního října klientům k dispozici virtuální asistentka Siri, která reaguje na hlasové pokyny. Na přelomu roku pak bude možné Smart Banku využívat i v počítačích s operačním systémem macOS Catalina.

Diskuze ke článku
Jakub
Je tedy ten euro účet bez poplatků a bez podmínek? Jestli by se mi ho vyplatilo zakládat, při obratu tak 700eur ročně. Tedy většinou při placení eshopu. Teď mi při první platbě kartou monety strhly peníze v kurzu 26,44kč. Což mi přišlo hodně. Nevím, jestli v tom byl zahrnut nějaký poplatek. U PS to bylo vždy výhodnější.
Jakub Komenda
Jakube, ucet je bezpodminek a zdarma. Online smenarna nabizi nejvyhodnejsi kurz, prave diky tomu ze je online a kurz je nabizen v realnem case (rozdil oproti platbe kartou napojeny na korunovy ucet) takze smenite penize ores Smart Banku a dostanete eurovou/dolarovou kartu (nebo obe) a pak platite 1:1 za kurz ve kterem jste smenil.
Jméno
Na online směnu a placení na webu i kartou jedině a bez jakýchkoliv pochybností doporučuji "REVOLUT". Špičková aplikace v mobilu, online zabezpečení karty včetně okamžité de/blokace, virtuální karta, vše zdarma. Tohle se tomu ani nepodobá.....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze