Xiaomi Mi Home – 5. část
test

Xiaomi Mi Home – 5. část

Chytrá konvice Xiaomi Mi Kettle
1

Pátý a zároveň poslední díl seriálu o chytré domácnosti podle Xiaomi je tu! V dnešním závěrečném díle se podíváme na zoubek chytré konvici, která komunikuje s aplikací Mi Home pomocí technologie Bluetooth. Jedná se tedy o nejméně chytrý kus elektroniky, který jsme do této doby z rodiny Xiaomi testovali, i tak se jedná o zajímavý výrobek.

Jak již z našich recenzí víte, inteligentní dnes může být prakticky cokoli. Hledáte inteligentní zásuvku? Není problém. Chybí vám inteligentní čistička vzduchu? I tu můžete mít. Pokud vám však chybí něco chytrého i v kuchyni, mohla by vás zaujmout dnešní recenze rychlovarné konvice Mi Kettle, která spadá do chytré rodiny značky Xiaomi. Na rozdíl od produktů, které jsme testovali v minulých dílech, je však konvice o trochu méně inteligentní – s aplikací, respektive smartphonem, komunikuje pomocí technologie Bluetooth, tedy ne pomocí vlastní Wi-Fi sítě.

Za zapůjčení prvků chytré domácnosti z řady Mi Home děkujeme internetovému obchodu Xiaomimobile.cz, kde si většinu z nich můžete také zakoupit.

Xiaomi Mi Kettle

I tak se nedá říci, že by se konvice nechlubila pokročilými funkcemi, které lze spravovat pomocí aplikace. I o těchto funkcích samozřejmě bude dnešní recenze.

Obsah balení: základ

V balení Mi Kettle nalezneme opravdový základ v podobě samotné konvice, stanice s kabeláží s čínskou koncovkou a evropským adaptérem a samozřejmě základní dokumentaci v čínském jazyce. Pokud nakupujete v České republice, přiložen bude i návod v češtině, případně si jej můžete stáhnout přímo od distributora. Naleznete v něm však pouze základní informace o párování s aplikací a případný postup resetování. Žádné další příslušenství není potřeba, protože výrobek je sestaven tak, aby mohl začít ihned po vybalení z krabice fungovat, a to jak samostatně, tak v rámci aplikace Mi Home.

Konstrukční zpracování: plastový elegán

Konvice samotná je vyrobena z matného plastu v bílé barvě a stejně jako další prvky spadající pod chytrou domácnost Mi Home působí Mi Kettle velice bytelným a elegantním dojmem. Design skvěle funguje téměř v jakémkoli interiéru, obávat se nemusíte ani umístění do moderních kanceláří, případně v blízkosti vašeho pracovního stolu. Vzhledem k tomu, že jde o konvici, je nezbytné, aby bylo docíleno maximální bezpečnosti. Ta je zaručena dvojitým pláštěm, přičemž vnější část se nikdy nezahřeje natolik, aby vás (nebo například vaše potomky) konvice spálila. Vnější plášť je vždy maximálně horký, nikoli však vařící. Vnitřní plášť konvice je z nerezové oceli (z řady GB9684 304) a nedotýká se přímo plastového polykarbonátového pláště.

Xiaomi Mi Kettle

Samotná stanice, respektive základna, drží na rovném povrchu jako přibitá, a to pomocí plastových plošek. Díky tomu nehrozí, že by se konvice neopatrným škubnutím za kabel převrhla a vylila tak svůj vařící obsah. Přívodní kabel je poměrně krátký, konkrétně zhruba 40 centimetrů, pokud bude však i přesto pro vaše potřeby příliš dlouhý, není problém jej namotat přímo do základny. Kabel je obalen v pevném plášti a působí nepoddajným dojmem. To se však během pár dní používání konvice změní a přívodní kabel se lehce podvolí.

Stanice drží na rovném povrchu jako přibitá díky plastovým ploškám.

Na těle konvice naleznete hned 3 tlačítka, přičemž jedno je mechanické a slouží k odklopení krytu pružinou, další dvě na rukojeti konvice jsou senzorová. Zamrzí že senzorová tlačítka mají čínské popisky, je tedy nutné naučit se jejich funkci. První tlačítko slouží ke spuštění/vypnutí procesu vaření, druhé potom pro udržení přednastavené teploty po dobu až 12 hodin. Tuto funkci oceníte například při přípravě dětské výživy, nebo když jste nemocní. Voda je neustále ohřátá na požadovanou teplotu a v případě nutnosti stačí dolít.

Výhoda bílého matného plastu spočívá také v tom, že na povrchu konvice neulpívají otisky prstů, i přesto je nutné se o povrch starat. Plasty mohou v případě nevhodného umístění zažloutnout, zvláště pak v kuchyni může být problém také s mastnotou.

Xiaomi Mi Kettle

Naštěstí údržba je vcelku snadná, stačí vlhčený ubrousek. Dodáme že rozměry konvice činí 204 × 145 × 235 milimetrů, hmotnost poté 1 240 gramů. Pokud bychom měli vyzdvihnout nedokonalosti, zamrzí že výpusť konvice není opatřena sítkem, respektive filtrem částic.

Diskuze ke článku
pajaja
Ale to nejdůležitější - tedy hlavní "mínus" - jste nezmínil.
Aplikace umožňuje zobrazit aktuální teplotu vody a nastavit hodnoty teplot / délku udržování dané teploty, neumožňuje však "na dálku" konvici zapnout či vypnout... Takhle jde jen o gadget, který aplikací jednou nastavíte a pak aplikaci smažete...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze