Avast se bude podílet na vývoji evropské digitální peněženky

Avast se bude podílet na vývoji evropské digitální peněženky
Fotografie: Avast
  • Peněženka EUDI bude pro všechny státy EU a EFTA
  • Umožní uživatelům bezpečně prokazovat svoji identitu na internetu s důrazem na ochranu osobních údajů
  • Pilotní projekt se zaměří na cestování s cílem ukázat, jak lze transakce zjednodušit a dělat bezpečněji

Evropská komise vybrala uskupení s názvem EU Digital Identity Wallet Consortium (EWC) k realizaci jednoho z velkých pilotních projektů v rámci nového ekosystému EU Digital Identity Wallet (peněženka EUDI). Avast, přední značka společnosti Gen v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí, spoluzaložil vítězné konsorcium.

Peněženka EUDI je součástí navrhované směrnice eIDAS2.0, která poskytne všem evropským občanům přístup k důvěryhodné digitální identitě vydávané jejich vládou a akceptované všemi členskými státy EU a EFTA. Konsorcium EWC, které vedou vlády Švédska a Finska, podporuje více než 50 organizací včetně vlád, odborníků z odvětví cestovního ruchu a elektronických plateb a technologických partnerů se zkušenostmi v oblasti digitální identity, aplikací peněženek, služeb digitální důvěry a integrace těchto technologií do online služeb.

Online platba

Digitální peněženky se stávají běžnou záležitostí, pro občany EU tak bude peněženka EUDI zásadní inovací. Umožní jim bezpečněji prokázat svou identitu na internetu a mít kontrolu nad zveřejňováním svých osobních údajů. V pilotním projektu se zaměříme na cestování. Ukážeme, jak lze zjednodušit často problematické transakce na cestách a učinit je bezpečnějšími jak pro uživatele, tak pro cestovní kanceláře,“ říká obchodní ředitel pro Evropu ve společnosti Gen a člen výkonného týmu EWC Andrew Tobin.

Pilotní projekt EWC se zaměří na využití evropské digitální peněženky v oblasti cestování – například při poskytování informací o cestujících, nákupu zboží a služeb a důvěryhodných obchodních transakcích. Bude se soustředit na zásadní situace pro online život lidí a rovněž identifikuje překážky a faktory, které by mohly bránit přijetí a rozšíření peněženky EUDI. Uživatelskou přívětivost pilotních scénářů budou testovat a hodnotit koncoví uživatelé z celé Evropy.

Online nakupování

Elektronické obchodování je po sociálních sítích a zasílání zpráv tím nejrozšířenějším využitím internetu. Ukázkou přínosu digitálních peněženek pro cestování budeme moci tyto poznatky přenést i na další typy e-commerce, jako jsou například online nákupy. Avast je hrdý na to, že se může podílet na tomto zásadním kroku k posílení digitální svobody po celém světě, který pomůže lidem žít jejich digitální život bezpečně, v soukromí a bez starostí dnes i v budoucnu,“ doplňuje Tobin. Konsorcium EWC zahájí pilotní projekt začátkem příštího roku.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze