ČEZ ESCO staví na klíč elektromobilitu pro Českou spořitelnu

ČEZ ESCO staví na klíč elektromobilitu pro Českou spořitelnu
Fotografie: ČEZ
  • Pražská centrála České spořitelny buduje zázemí pro elektromobilní budoucnost
  • Společnost ČEZ ESCO peněžnímu ústavu pomohla instalovat dobíjecí wallboxy v objektech centrály na Praze 4
  • V rámci zkušebního provozu bude k dispozici možné využívat začátkem roku 2021 zatím 6 vozidel značky VW e-Golf a ID.3
  • ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje

Společnost ČEZ ESCO pomohla České spořitelně instalovat dobíjecí wallboxy v objektech centrály na Praze 4. Zařízení o výkonu 22 kW je schopné doplnit většinu kapacity baterií za několik hodin. „Je nám ctí být u toho, když jedna z velkých českých bank dělá první velký krok směrem k elektrizaci svého automobilového parku. Jako zavedený a největší hráč v tuzemské elektromobilitě jsme v tomto případě rádi dali k dispozici zkušenosti našich specialistů a využili dlouhodobé spolupráce s automobilkami, díky nimž umíme vozidla integrovat do firemních i municipalitních flotil za zajímavých podmínek,“ říká Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.

ČEZ - wallbox

Společnost ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ ESCO nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.

Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice, která je rozsahem více než 240 stojanů srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic. Kromě zhruba 180 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i šedesátka tzv. stanic normálního dobíjení. Část sítě vzniká v rámci projektu „EV Fast Charging Backbone Network Central Europe“ za prostředky z evropského grantového programu CEF. ČEZ staví stanice také z vlastních prostředků a díky zdrojům z Operačního programu Doprava (Fond soudržnosti).

V České republice je v současnosti registrováno už téměř 5 000 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektrických aut, loni 789 elektromobilů a letos jen do konce října celkem 1 919 e-aut. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v u nás se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze