Americká společnost NetJets, vlastněná Berkshire Hathaway, byla nedávno kyberneticky napadena, a přitom unikly důvěrné interní dokumenty. Ty odhalují podrobného průvodce palubními službami pro nejbohatšího muže světa – Elona Muska. Uniklé dokumenty odkrývají přesné pokyny pro letušky, aby co nejlépe vyhověly jeho požadavkům na komfort při letu. Každý aspekt letu, od osvětlení až po výběr občerstvení, je přizpůsoben tak, aby odpovídal Muskově představě dokonalého pohodlí. Společnost však pravdivost dokumentů nepotvrdila.
Hacknuté dokumenty podle The Economic Times ukazují, že si Musk zakládá na letech, které jsou co nejkratší a nejrychlejší, a to bez ohledu na spotřebu paliva. To se ovšem příliš neslučuje s jeho společnostmi Tesla a SpaceX, kde si zakládá na udržitelnosti. Jeho auta jsou vyráběna pouze na elektrický pohon a propagována jako auta, která nahradí v budoucnu spalovací motory. Rakety jsou zase vyráběny tak, aby byly znovupoužitelné a poháněné kapalným kyslíkem.
Na palubě letadla by pak měla platit pravidla jako tlumené osvětlení a vypnutá ventilace vzduchu v kabině pro cestující kvůli jeho averzi vůči hluku. V kabině vyžaduje teplotu, která jen lehce překračuje 18 °C. Důležité také je, aby nedošlo k výpadku Wi-Fi a zaměstnancům je důrazně nedoporučováno, aby nabízeli Muskovi nevyžádané rady ohledně technologií, jelikož se považuje za soběstačného. Je tedy evidentní, že jeho lety se musí řídit striktně jeho pravidly, bez výjimek.
Hacked documents reveal guide to serving Elon Musk on private jets https://t.co/Yog6NiOJeM
— TechCrunch (@TechCrunch) April 11, 2025
Během letů Musk využívá čas k testování konstelace Starlink a streamuje videohry pro miliony diváků. Živé přenosy často vysílá pod pseudonymem @cyb3rgam3r420 a staly se prakticky rutinou při jeho letech. Kromě hraní online her se také vyjadřuje k dalším plánům jeho společností nebo ukazuje letmé záběry syna.