Na Apple TV+ se chystá další sci-fi pecka: Neuromancer od Williama Gibsona

Na Apple TV+ se chystá další sci-fi pecka: Neuromancer od Williama Gibsona
Fotografie: Apple TV+
  • Kniha je považována za „Bibli kyberpunku“
  • Seriálové zpracování bude mít 10 epizod

S příchodem streamovacích platforem zažívá sci-fi svůj další „zlatý věk“. Nevidíme sice moc originálních a nových námětů, ale zato se nám dostává zpracování klasických literárních děl. Ty v dohledné době na streamovací platformě Apple TV + rozšíří i Neuromancer od Williama Gibsona.

Román vyšel už v roce 1984 a je označován jako „Bible kyberpunku“. V době, kdy byl v domácnostech videorekordér nejsofistikovanějším zařízením, příběh hojně operoval s pojmy jako virtuální realita, umělá inteligence, genetické inženýrství, klonování, kyberprostor a další.

I přes řadu literárních ocenění však tento příběh zůstával stranou filmařů, zejména pro svou těžkou uchopitelnost. Apple však ukazuje, že se slova „nezfilmovatelné“ nebojí a pouští se i do takových opusů jako je Nadace od Isaaca Asimova. První sezóna Neuromancera, kterou vytvořili Graham Roland a JD Dillard, bude mít 10 epizod a produkovat ji budou společnosti Skydance Television a Anonymous Content. Mediální společnost DreamCrew Entertainment, kterou Drake založil v roce 2017, bude seriál koprodukovat.

Seriál bude sledovat poškozeného špičkového superhackera jménem Case, který je spolu se svou partnerkou Molly, dívkou se zrcadlovýma očima, vržen do sítě digitální špionáže a zločinu s vysokými sázkami, aby přepadl firemní dynastii s nevyřčenými tajemstvími,“ slibuje Apple v tiskové zprávě. Ani náznakem se však zde nezmíní o tom, kdy konkrétně bychom se toho měli dočkat.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze