Nálezce kontaktoval majitele ztracené peněženky přes platební kartu

11
Nálezce kontaktoval majitele ztracené peněženky přes platební kartu
  • Využil k tomu identifikátor platby
  • Poslal tak majiteli účtu svoje telefonní číslo

Život někdy píše neuvěřitelné případy a ukazuje nečekané technologické souvislosti. Kupříkladu to, že je možné komunikovat skrze platební karty. Přesvědčil se o tom třicetiletý Brit Tim Cameron, který jednoho dne postrádal svou peněženku.


Jeho první reakcí bylo přihlášení se do on-line bankovnictví, aby mohl zablokovat platební kartu a podívat se, jestli nedošlo k jejímu zneužití. K jeho překvapení však zjistil, že mu peníze na účtu naopak přibývají. Pomocí služby Faster Payment mu kdosi poslal čtyřikrát jednu penny, tedy setinu libry. Smyslem však nebyl finanční transfer, ale 18 znaků dlouhý identifikátor platby, kam tajemný poctivý nálezce vepsal krátkou zprávu a telefonní číslo.

Ukázalo se, že oním tajemným nálezcem je třicetiletý softwarový inženýr Simon ze sousedství. Podle svých slov se nejprve snažil najít Tima na Facebooku, ale kombinace jeho jména a příjmení je velmi běžná. Už se chystal odevzdat nález na policii, když ho ještě napadla možnost komunikovat skrze platební kartu.

Simon za svou investici čtyř penny (asi 1 koruna a 20 haléřů) získal nejenom dobrý pocit, ale i láhev vína od Tima. Oběma pak tato příhoda s dobrým koncem přinesla jejich patnáct minut slávy, protože tento tweet se stal virálním a nasbíral desetitisíce lajků a tisíce sdílení.

Diskuze ke článku
Skrew77
A nebylo by opravdu jednodussi odnest to na policii?
Igor_S
zablokovala by se karta a bylo by s tím větší běhání, a to nemluvě o ostatních dokladech
Igor_S
a nedostal by víno :-)
hmm
poslat penize na "kartu" v UK mozna bezne u nas nic takoveho neexistuje

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze