Někdo vytočí tísňovou linku a zvonky v okolí začnou nahrávat

1
Někdo vytočí tísňovou linku a zvonky v okolí začnou nahrávat
  • O podobné funkci uvažuje Amazon se svými chytrými zvonky Ring
  • Už nyní se policie může snadno dostat k záznamům

Amazon vyrábí i chytré domovní zvonky Ring. Ty jsou vybaveny videokamerou a připojeny ke cloudu. Když se vás někdo pokusí zastihnout, můžete mu odpovědět na dálku přes smartphone nebo se později podívat na záznam.

Takové nastavení může být ku prospěchu věci nejenom pro majitele zvonku, ale i pro policii, která v okolí vyšetřuje zločin. Kamera totiž mohla zachytit něco důležitého v okolí. Na tuto možnost upozornila média během léta, kdy vyšlo najevo, že Amazon nejenom připravil pro strážce zákona speciální portál, ale obchází i souhlas majitelů daného zařízení.

Amazon Ring
Se záznamy z chytrých zvonků už nyní pracuje téměř 500 policejních sborů

Vypadalo to, že podobný přístup vzbudí vlnu nevole a případně se dají očekávat i nějaké žaloby. Amazon však argumentoval tím, že lidé se zajímají o své okolí a dávají souhlas k nahlédnutí do záznamů prakticky automaticky. Patrně jim tak nebude vadit ani nová funkce, o které informoval cnet.com. Ta oprostí strážce zákona od nutnosti čekat na šťastnou náhodu, kdy zvonek zachytí něco souvisejícího se zločinem, ale půjde této možnosti naproti.

Uniklé e-maily totiž ukazují na funkci, kdy chytré zvonky začnou nahrávat v případě, že v jejich blízkosti někdo vytočí tísňovou linku 911. Pokud jejím prostřednictvím někdo nahlásí probíhající zločin, bude pravděpodobné, že se tak podaří zmapovat pohyb podezřelých nebo dalších případných svědků. Celá idea je patrně v rané fázi, takže není jasné, jak velká oblast bude sledována a jak dlouho budou záznamy uchovány.

Související články
Diskuze ke článku
Petr
Pracuji pro RING od počátku jako jejich "deep beta tester", a toto považuji za velmi přínosnou funkci.
V EU na to ale přirozeně můžeme zcela zapomenout...????

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze