S Apple Pay platí na Twistu po pěti měsících od spuštění už přes 13 tisíc lidí

S Apple Pay platí na Twistu po pěti měsících od spuštění už přes 13 tisíc lidí
Fotografie: Twisto
  • Každý druhý má Apple Pay také na dalším zařízení, jako jsou hodinky či tablet
  • Uživatelé Apple Pay uskutečňují na Twistu měsíčně téměř 2× víc transakcí
  • Celkový objem transakcí atakuje půl miliardy korun

Zatímco v prvních hodinách od spuštění mělo Apple Pay tisíc uživatelů Twista, po 18 hodinách to byly už dva tisíce a po pěti dnech čtyři tisíce. Po pěti měsících se celkový počet uživatelů Apple Pay na Twistu vyšplhal přes 13 tisíc zákazníků. Každý druhý má pak Apple Pay jak na telefonu, tak také v hodinkách nebo v tabletu. „Po spuštění jsme velmi brzy dosáhli na 10 000 nových zákazníků, ale to nebyla jediná přidaná hodnota, kterou nám Apple Pay přineslo. Dostali jsme se do širšího povědomí celé veřejnosti a začali nám víc důvěřovat i lidé, kteří Apple Pay nemají. Zkrátka už pro ně nejsme jen malý startup, ale opravdu důvěryhodná a technologicky silná firma,“ říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista. Za celou dobu od zavedení služby proběhlo už téměř milion a čtvrt nákupů s Apple Pay.

Nižší částky, ale zato častěji

Podle dostupných statistik lidé s Apple Pay hradí nižší částky, ale téměř dvakrát tak častěji než lidi bez něj. „Průměrná hodnota transakce je 400 korun, což je přibližně o 100 korun méně než u zákazníků platících kartou. Zákazníci s Apple Pay ovšem provedou v průměru 22 transakcí měsíčně, ti s kartou pak 13. To jasně ukazuje, že jednoduchost platby mobilním telefonem je cestou k bezhotovostní budoucnosti, a také že díky technologii, jakou je Apple Pay, začínají Češi platit bezkontaktně i nižší částky,” dodává Šmída.

Podle Šmídy jsou Češi inovacím v otázce financí velmi otevření, což mimo jiné dokazuje i jeden z největších počtů bezkontaktních plateb v přepočtu na obyvatele na světě. „Češi přijali Apple Pay ještě lépe, než jsme si na začátku představovali. A právě to nás jen utvrzuje v naší strategii, kdy chceme do roku 2025 úplně odstranit tradiční platební karty. Proč bychom měli sahat do peněženky pro kartu, když může zaplatit mnohem pohodlněji?” uzavírá Šmída.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze