Sport.cz je nyní přehlednější a rychlejší, v roce 2022 jej doplní i nová aplikace

Sport.cz je nyní přehlednější a rychlejší, v roce 2022 jej doplní i nová aplikace
Fotografie: Seznam
  • Produktový a vývojový tým Sport.cz se soustředil na přehlednost, funkčnost a jasně rozpoznatelný design
  • Hlavní stránka je přehlednější, strukturovanější a nabízí větší náhledové fotografie u jednotlivých článků

Významný hráč na poli tuzemského sportovního zpravodajství Sport.cz mění téměř po deseti letech svůj vzhled, zároveň přidává nový atraktivní obsah. Čtenáři najdou na webu analýzy od renomovaných expertů, komentáře, rozhovory i podcasty. V novém kabátu se Sport.cz představil 24. listopadu.

Produktový a vývojový tým Sport.cz se soustředil na přehlednost, funkčnost a jasně rozpoznatelný design. „Nový vzhled odpovídá současným požadavkům uživatelů na moderní zpravodajský web a díky novým reklamním formátům vychází vstříc i inzerentům. S redesignem navíc došlo k výraznému rozšíření obsahu, čtenáři na Sport.cz najdou nové formáty například v podobě stále populárnějších podcastů,“ vysvětluje Vojtěch Kostelecký, seniorní produktový manažer Seznam.cz.

Hlavní stránka je přehlednější, strukturovanější a nabízí větší náhledové fotografie.

Nový vzhled Sport.cz přináší propracovanější podobu hlavní stránky. Ta je přehlednější, strukturovanější a nabízí větší náhledové fotografie u jednotlivých článků. Změnou prošla i podoba sekcí a článků, u kterých je více prostoru pro doplňkové informace a je zde i výrazně rozšířená nabídka kontextového materiálu. Navigace celým portálem je přístupnější a rychlejší.

Rychlé zpravodajství i hlubší kontext

Doposud byl Sport.cz zaměřený primárně na rychlé a aktuální zpravodajství. To samozřejmě čtenáři najdou i po designové změně, obsah však bude širší. Redakce Sport.cz se nyní více soustředí také na analýzy, komentáře a profilové rozhovory. „Chceme čtenářům dodat kontext. Výsledky sportovních utkání jsou důležité, ale stejně podstatné jsou doplňující informace, zprávy ze zákulisí, dojmy přímých aktérů či analýzy zápasů. Chceme jednoduše přinést obsahovou nadstavbu,“ doplňuje Pavel Novotný, šéfredaktor Sport.cz.

Na fanoušky čekají nové podcasty

Se změnou designu dostanou na Sport.cz prostor i zmíněné podcasty. Fotbalové fanoušky potěší podcast Bodlo, pro ty hokejové je připraven podcast Za mantinelem. Ostatní sporty najdou svůj prostor v podcastu Mixzona. Na své si přijdou i fanoušci „sportu za displejem”, Sport.cz bude přinášet také zpravodajství z oblasti e-sportu.

V roce 2022 doplní web i zcela nová mobilní aplikace a dojde také k proměně a vylepšení výsledkové části webu včetně online přenosů z utkání.

tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze