Dyson Pure Hot+Cool
test

Dyson Pure Hot+Cool

Investice do zdraví, které nebudete litovat

Dyson je technologický inovátor hned v několika oblastech. Možná si značku spojujete s vysoušeči rukou, případně s vysavači, její záběr je však mnohem širší. V dnešním testu se zaměříme na čističku vzduchu Pure Hot+Cool, která kombinuje hned několik praktických funkcí a navíc se chlubí unikátním designem. Stojí toto nevšedně vypadající zařízení za pozornost?

Pokud bydlíte ve větším městě, dost možná vás trápí znečištěné ovzduší a jeho dopad na zdraví vás a dalších členů domácnosti. Jednoduchým řešením, jak si zkvalitnit život, přitom může být čistička vzduchu. Dyson Pure Hot+Cool navíc slibuje nejen čistý vzduch, ale také možnost vyhřát či naopak ochladit. Co všechno umí? A vyplatí se tuto čističku koupit? To prozradím v této recenzi.

Obsah balení: vše, co byste si mohli přát

V bílé krabici čeká samotná čistička a také filtry, které je do ní před spuštěním nejprve potřeba vložit. Vše je extrémně pečlivě zabaleno a samozřejmě nechybí ani podrobný návod v několika jazykových verzích. Drobným detailem, kterého jsem si všiml, je, že velikost čističky na balení odpovídá opravdové velikosti zařízení. Pouze při pohledu na krabici tak můžete získat představu o tom, jak je čistička vysoká, respektive široká.

Líbilo se nám
  • důkladně zabaleno
  • nic důležitého nechybí

Design a konstrukce: originalitu mu upřít nelze

Dyson je známým inovátorem nejen v oblasti vysavačů, ale také sušiček rukou či čističek vzduchu. To, že nemáte čest s běžnou čističkou, je ostatně patrné již při prvním pohledu na Dyson Pure Hot+Cool. Zařízení, které možná vzdáleně připomíná bublifuk, může zpočátku působit mírně netradičně, ale po několika týdnech používání mohu říct, že se mi design „dostal pod kůži“ a líbí se mi. Konstrukci tvoří bílý podstavec, na němž je nasazena perforovaná část s nasáváním, na kterou navazuje chromovaný díl s displejem a konečně samotný „prstenec“, z něhož je vyfukován očištěný vzduch.

Zařízení však nejen, že vypadá originálně, ale také je navrženo patricky. Dírkovaná část ukrývá filtry, jejichž výměna je mimořádně snadná. Zatlačením na tlačítka po stranách odepnete kryty a poté vyměníte filtry. Vše zabere pouze pár sekund a výměnu zvládne naprosto každý. Podstavec navíc umožňuje nejen natáčení v rozsahu 350 stupňů, ale také je možné jej naklonit dopředu/dozadu. Otáčení je naštěstí tiché.

Prstenec má dvě štěrbiny.

Prstenec, jenž využívá speciální technologii proudění vzduchu, má dvě štěrbiny – jednu na přední straně v blízkosti vypínacího tlačítka, druhou pak vzadu a vzduch nevypouští přímo před čističku, ale spíše nad ni. Bílý plast, ačkoliv se na něm snadno usazuje prach, mě překvapil tím, že nevyžadoval příliš velkou údržbu a stále vypadal velmi dobře. Nahoře prstence poté najdete dálkové ovládání, které je elegantně přidržováno pomocí magnetu. Sejmutí ovladače je snadné stejně jako jeho nasazení. Co všechno na ovladači najdete prozradím v další kapitole.

Líbilo se nám
  • originální design
  • kvalitní zpracování
  • snadný přístup k filtrům

Dálkové ovládání: snazší už to být nemůže

Malý stříbrný dálkový ovladač je mírně prohnutý tak, aby doléhal na zaoblenou stranu prstence. Ovladač je příjemný malou velikostí a také nízkou hmotností, která činí pouze 27 gramů. Na jeho horní straně, která je v kontaktu s prstencem (takže se na tlačítka zbytečně nepráší), je celkem 10 tlačítek. Kromě tech standardních pro regulaci teploty topení, výkonu či aktivaci chlazení zde najdeme rovněž ovládání automatického režimu, nočního režimu či časovač. Z dalších možností nechybí natáčení (v maximálním rozsahu 350 stupňů), zvolení projekce vzduchu dopředu/rozptýleně (podle toho, z které štěrbiny v prstenci vzduch proudí) a tlačítko s písmenkem „i“, pomocí něhož přepínáte ukazatele na displeji.

Dyson Pure Hot+Cool
Líbilo se nám
  • nízká hmotnost a příjemný tvar
  • snadné ovládání
Diskuze ke článku
MrGardenRoute
MrGardenRoute
Jak jste prosím přišel na to, že tato čistička vzduchu s možností ohřevu vzduchu umí nějaké "chlazení" ?

Pokud tedy nepovažujete pokojový, byť sofistikovaný ventilátor za chladící zařízení.
Protože toto není nic jiného, než "kombajn" ohřívače vzduchu s bezlopatkovým Dysonovým ventilátorem a HEPA čističky vzduchu.

Ono v v angličtině to "COOL" nemusí vždy bezpodmínečně znamenat "chlazení vzduchu".
Neobsahuje to žádné technologie pro chlazení vzduchu.

Je to beznadějně předražené (650 $ !), za tu cenu se dá pořídit mnoho a mnoho podobně kvalitních HEPA čističek vzduchu (NO2, VOC, PM 2,5), které i obvykle disponují konektivitou nejen pro AMZN Alexu, ale také Google Asistenta. Některé i s integrací do Apple HomeKit.

A co to je prosím "...zvolení projekce vzduchu...", to je nějaký "Google Translator" ? To je opravdu podivné slovní spojení :-(
MrGardenRoute
MrGardenRoute
DD, myslím, že používat termín "chlazení" u ventilátoru je úplně zavádějící.
Je to pořád POUZE a JEN ventilátor - žádné chlazení není použito. A ventilátor ventiluje, nechladí. Pro chlazení naopak nemusí sloužit jen konvenční klimatizace, jsou i další fyzikální principy (např. studené odpařování apod.), ale ventilátor k nim určitě nepatří.

Srovnávání s Apple je další zavádějící praktika. Tento výrobek vedle Dysonova designu a nesmyslné ceny (kritizována i na západě) nijak nevyčnívá. Naopak mu konektivita pro Apple chybí :-(

Co by čistička vzduchu je to plně srovnatelné např. s Mi Air Purifier (novými specializovanými HEPA filtry). Ty byly mnohokrát testované a recenzované, myslím i tady. Cenově někde jinde, designově špičkové a lepší konektivita (podpora i G. Assist).
Btw. pro záchyt NO2 a VOC nemá Dyson nic jiného než HEPA, stejně jako Mi (Xiaomi).

Určitě jsem porozuměl, co bylo myšleno tou vaší "projekcí vzduchu", ale opravdu to považuji za podivné, je mnoho jiných, vhodnějších výrazů, a ne vždy je na místě to polopatě překládat z angličtiny. To je myslím i případ toho "COOL"...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze