Samsung POWERbot VR7000M
test

Samsung POWERbot VR7000M

Robotický hurikán
1

Do redakce nám dorazil další robotický vysavač, tentokrát od Samsungu. POWERbot VR20M707CWD/GE z řady VR7000M spadá do kategorie dražších robotů, čemuž odpovídá i výbava. Robot si rozumí s Wi-Fi a ovládat jej tedy lze skrze mobilní aplikaci. Potěší i speciální funkce, které robota odlišují od konkurence.

Na fZone.cz jste si mohli přečíst recenzi povedeného robotického vysavače ILIFE, který nabídne hodně muziky za málo peněz. I když jsme robotický vysavač testovali několik týdnů, provoz v rámci měsíců by mohl odhalit některé neduhy či chyby. Případné problémy se zárukou produktu z Číny mohou některé zájemce odradit. V dalším díle jsme se podívali na zástupce ikonické značky iRobot, která se chlubí nejenom rozsáhlou nabídkou robotických vysavačů, ale také perfektním zákaznickým servisem. Velmi dobře obstál také robotický vysavač od LG, který nás doslova šokoval rozvahou při úklidovém procesu, stejně tak jde o jeden z mála robotických vysavačů, který vás v průběhu informuje českým hlasem.

Samsung VR20M707CWD/GE

Tentokrát nám na test dorazila opravdová libůstka, konkrétně výkonný robotický vysavač Samsung POWERbot VR7000M s kódovým označením VR20M707CWD/GE. Cena tohoto robotického vysavače převyšuje 20 tisíc korun, Samsung se tak pustil do boje s těmi nejlepšími a nejdražšími roboty, které lze na tuzemském trhu sehnat. Přeci jen investici více než 20 tisíc korun si již zájemce musí dobře rozmyslet, navíc by měl mít i velmi dobrý důvod.

Robotické vysavače od Samsungu na to jdou „tak trochu jinak“. Více než klasickým robotickým vysavačům se blíží konvenčním vysavačům s vysokým výkonem. Robotické vysavače od Samsungu se pyšní špičkovým sacím výkonem, elegantním designem a námi testovaná generace dokonce i vzdáleným přístupem. V dnešní recenzi vám tento zajímavý kousek detailně představíme a pokusíme se odpovědět na otázku, pro koho je POWERbot vhodný.

Technické parametry Samsung POWERbot VR7000M (VR20M707CWD/GE)

Rozměry 34 x 34,8 × 9,7 cm
Hmotnost 4,3 kg
Orientace v prostoru senzor FullView Sensor 2.0, navigace Visionary Mapping Plus s digitální kamerou
Další funkce čištění rohů a hran místnosti Edge Clean Master, automatické čištění rotačního kartáče Self-cleaning Brush, ovládání přes mobilní aplikaci skrze Wi-Fi, dálkové ovládání se světelným naváděním Point Cleaning, Inteligent Power Control (automatické přizpůsobení sacího výkonu), kartáč o extra šířce 29 cm, 7segmentový LED displej, kapacitní tlačítka, plánování vysávání
Typ motoru CycloneForce
Prevence pádu ze schodů ano
Nárazníky ano, tlakové senzory
Dálkové ovládání ano, v balení
Mokré mopování ne
Suché mopování ne
Bluetooth/Wi-Fi ne/ano
Typ filtru pěnový mikrofiltr, vnitřní AeroForce filtr
Zásobník na nečistoty/vodu 0,3 litru
Plánovaný čas úklidu ano, jednorázové/týdně
Hlučnost až 77 dB (maximální výkon)
Sací výkon na kartáči 20 W
Režimy úklidu Auto, Repeat, Manual, Spot
Vhodné povrchy dřevěná podlaha, parkety, dlažba s rovným povrchem, kámen, koberec s nízkým vlasem (1,5 cm)
Virtuální stěna ano, v balení
Výška prahů až 1,5 cm
Automatické nalezení dobíjecí stanice ano
Výdrž 30/60/90 minut (základní, běžný, nejvyšší výkon)
Doba nabíjení 160 minut
Baterie Li-Ion, 21,6 V, 38,8 Wh
Cena 21 990 Kč

Obsah balení: vše co potřebujete

Samsung nás potěšil už obsahem základního balení, ve kterém nalezneme pár příjemných bonusů. Kromě samotného vysavače se můžete spolehnout na široký a již předinstalovaný kartáč a náhradní pěnový mikrofiltr.

Samsung VR20M707CWD/GE

Velkým benefitem je přítomnost virtuální zdi VCA-RVG20 v hodnotě více než 1 500 Kč. Opomenout nesmíme ani dobíjecí základnu a dálkové ovládání včetně dvou AAA baterií. Pro úvodní i podrobné seznámení se s robotem poslouží obsáhlý návod, který si samozřejmě můžete i stáhnout.

Konstrukční zpracování: osobitý v každém detailu

Většina robotických vysavačů na trhu vypadá podobně. Tělo je buď kulaté nebo více čtvercové, prostor ke kreativitě je zde minimální, tedy pokud chce výrobce zajistit vysokou účinnost při vysávání. Samsung na to s POWERbotem jde však trochu jinak. Není to ani kulatý, ale ani čtvercový vysavač. Design je rozhodně originální, avšak i trochu překombinovaný. Můžete si být jistí tím, že každá návštěva se na váš nový přírůstek do domácnosti zeptá. Někomu design vyhovoval, někomu méně, trochu za to může i vcelku výrazná zlato-měděná barva. Konkrétně tento typ vysavače v jiné barvě zakoupit nelze, podobně jako u LG jsou určité barvy vyhrazeny konkrétním typům robotických vysavačů.

Rozměry vysavače činí 34 x 34,8 × 9,7 cm, přední hlava pak ještě o trochu vystupuje před čelo, a tak jde o většího robota. Hmotnost vysavače je opět nadprůměrná, konkrétně 4,3 kilogramu. Výhodou je, že podobně jako u LG z vysavače nic „nevyčuhuje“ nad okolní povrch. Vysavač je tedy po celé své ploše zhruba stejně vysoký, tedy až na část s digitální kamerou, která je naopak vhodně zapuštěna, aby nedošlo k poškrábání. Vysavači chybí madlo pro přenášení, a tak je nutné jej zvednout zespodu.

Design je rozhodně originální, avšak i trochu překombinovaný.

Tělo tvoří plastové díly, vrchní i boční část vysavače jsou vyvedeny v kombinaci matných a lesklých plastů. Konkrétně zlaté orámování je matné a kromě škrábanců na něm neulpívá téměř nic, respektive nečistoty nejsou tolik viditelné. Střední část je však lesklá a kromě prachu je na ni jasně viditelný i menší škrábanec, který časem schytá téměř každý robotický vysavač bez ohledu na cenu. U bočnic je to podobné: lesklý pás ukrývající senzory je lesklý, nárazníky jsou hladké (avšak naštěstí matné).

Co vysavači chybí je boční gumový pás tlumící nárazy. Samsung se spoléhá jak na digitální kameru, tak na tlakové senzory, které jsou umístěné na čele vysavače. Samotná hlavice robotického vysavače připomíná hlavici konvenčního vysavače, což je oproti konkurenci s (povětšinou pouze) bočními kartáčky opět výrazný rozdíl.

Vrchní části robota dominuje několik kapacitních senzorů pro ovládání, hardwarová tlačítka zde nehledejte. Kromě těch se ve vrchní čísti nachází i poměrně rozměrný 7zónový LED displej, avšak ten je v neaktivním stavu skrytý pod vrstvou poloprůhledného plastu. Jakmile robota zapnete spodním tlačítkem ON/OFF (které je navíc opatřeno gumovou záslepkou proti vniknutí prachu), odhalí se v plné parádě. Displej zobrazuje všechny důležité údaje, konkrétně piktogramy uklízecího režimu a také úroveň nabití. K lepší čitelnosti napomáhá sytě modrá barva popisků, která ve tmě září. Kapacitní tlačítka pod LED displejem podsvětlená nejsou, což Samsungu odpouštíme, neb ovládat jej můžete i vzdáleně pomocí přibaleného ovladače, případně skrze aplikaci.

Samsung VR20M707CWD/GE

Primární tlačítko, které vás bude zajímat, je START/PAUSE, kterým robota probudíte z režimu spánku. Dalším stiskem spustíte uklízecí proces. Oproti konkurenci je probuzení robota trochu zdlouhavější, zabere asi 5 až 10 vteřin, což nemusí být po chuti každému. Úspěšné probuzení doprovází zvukový signál a animace na displeji. Vlevo od primárního senzoru se nachází tlačítko pro spuštění režimu SPOT, vpravo poté tlačítko pro vyslání robota do nabíjecí stanice.

Zásobník na nečistoty je skvěle přístupný z vrchní části, stačí zmáčknout jedno tlačítko a sám vyskočí z těla ven. Zásobník má kapacitu 0,3 litru, což není mnoho, ovšem jak si později řekneme, robotický vysavač od Samsungu dokáže s objemem pracovat více než dobře. Trochu obtížnější je zásobník vyprázdnit. Nejdříve je nutné odejmout filtr a následně z nádoby vyndat vnitřní vložku. Obě tyto části je pak nutné vyklepat. Nebudeme vám nic nalhávat, při vysypávání se trochu zašpiníte. Když už jsme u toho, je velká škoda, že Samsung nenasadil HEPA filtr. Pěnový mikrofiltr působí oproti moderním HEPA filtrům jako chudý příbuzný, avšak lze jej bez úhony opláchnout i pod tekoucí vodou.

Samsung VR20M707CWD/GE
Pohled na spodní stranu vysavače

Kromě bočních senzorů je vysavač opatřen i několika senzory, které se nachází na spodní části vysavače. Digitální kamera se poté nachází na vrchní straně. Díky senzorům dokáže vysavač skvěle mapovat prostor. Nechybí ani spodní senzory, které chrání vysavač před pádem ze schodů. Ty jsou dostatečně zapuštěné, aby nepřišly ke zranění. Když už jsme u spodní části, nachází se zde dvě robustní vroubkovaná kolečka, která udržují vysavač 15 mm nad podlahou a která se v případě potřeby automaticky vyvýší (vysavač tak snáze přejede například práh rozdělující místnosti). Stejně tak zde nalezneme speciální clonu, o jejíž funkci si více povíme později. Neméně podstatným prvkem spodní části jsou kovové kontakty, skrze které se vysavač nabíjí v režimu základny.

Konstrukční zpracování POWERbota hodnotíme velice pozitivně. Vše působí kvalitně, i lícování je velmi slušné. Pozitivně hodnotíme také snadné vyjmutí nádoby na odpad, malé množství pohyblivých prvků a také výrazný LED displej, který je dostatečně kontrastní i na přímém světle. Menší kaňkou na kráse je vrchní lesklý plast, který je magnetem na veškeré nečistoty a do budoucna i na jemné vlasové škrábance. Zlatá barva se nemusí líbit každému, stejně jako design, však vysavač neurazí a o tu primárně jde.

Samsung VR20M707CWD/GE
Kolečka se mohou v případě potřeby vyvýšit
Líbilo se nám
  • originální design
  • rozumné rozměry
  • kvalita zpracování
  • snadné vyjmutí zásobníku na nečistoty
  • pohodlné ovládání
  • zapuštěné senzory a kamera
Nelíbilo se nám
  • vysoká hmotnost
  • design i barva nemusí zaujmout každého
  • lesklá horní část
  • chybí gumový pás chránící nábytek
Diskuze ke článku
Vysavač
Já nevím, ale příjde mi, ža za ty ceny Samsung v tomto prostě nenabídne něco, co by dávalo o tolik větší přidanou hodnotu oproti jiným značkám. Stačí mrknout na jakékoliv nezávislé recenze https://www.arecenze.cz/test-robotickych-vysavacu/ a je vidět, že se moc nechytá :).

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze