Samsung QE55Q75TAT
test

Samsung QE55Q75TAT

Stylový a spolehlivý

Pokud Samsung něco umí, je to design. Důkazem budiž i letošní řada QLED televizí, které sází na ladné linie a chytré funkce. Nechybí povedený stojan, kvalitní obraz i zvuk nebo přehledné prostředí Tizen.

Letos Samsung na český trh uvádí spoustu televizorů, například i velmi zajímavé modely The Frame či The Serif. Jde však o velmi specifické kousky a ne každému bude jejich vzhled vyhovovat. Nyní jsme ale otestovali řadu Q75T, přičemž v námi testované 55palcové verzi vychází na necelých 30 tisíc korun. Těšit se můžete na ostrý obraz, velmi slušný zvuk a krásný design. Otázkou zůstává, jak je na tom Tizen.

Technické parametry Samsung QE55Q75TAT

Rozměry 123,01 × 70,59 × 5,74 cm
Hmotnost 16,7 kg
Úhlopříčka 55 palců
Typ displeje LED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10
Reproduktory 20 W (2.0 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 29 900 Kč

Konstrukční zpracování: elegance především

Tenký rámeček je u dnešních televizí naprostou samozřejmostí a nejinak je tomu u řady Q75T. Je spíše lehce matný a decentně zaoblený, což je jakési poznávací znamení Samsungu. Například Sony je věrno spíše ostřeji řezaným hranám.

Samsung QE55Q75TAT

V případě vzhledu musíme zmínit podstavec. S tím si dal Samsung dost práce. Na první pohled a při sestavování působí trošku komplikovaně. Ledacos naznačuje již 8 šroubků, které je nezbytné zašroubovat pro správnou pevnost. Pozor si dejte jen na malou plastovou pacičku, která slouží pro zajištění dvou částí stojanu do chvíle, než vše zajistíte již zmíněnými šroubky. Pokud si nedáte pozor, lze plastovou pacičku velmi snadno ulomit. Televize stojí na jedné noze, která má podlouhlý horizontálně orientovaný stojan, jehož barevné ladění samozřejmě koresponduje se samotným rámem televize.

Samsung si dal záležet i na zadní straně.

Samsung si dal záležet i na zadní straně. Ta je samozřejmě černá a celá plastová, avšak patřičným krytem ji lze celou zakrýt. Na druhou stranu, jakmile televizi někam postavíte, ve většině případů na zadní stranu nijak neuvidíte. Za zmínku naopak stojí, že obdobným způsobem lze zakrýt i zadní část nohy/stojanu. Uvnitř tohoto krytí pak lze vést napájecí kabel tak, že není takřka vůbec vidět.

Líbilo se nám
  • stříbrné rámečky
  • povedený podstavec
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze