Sony Bravia KD-65ZF9
test

Sony Bravia KD-65ZF9

Domácí kino s pokulhávajícím Androidem

Japonské Sony patří v segmentu televizí ke světovým stálicím a dokazuje to v podstatě každou svou novinkou. Redakčním testem aktuálně prošel jeden z vrcholných modelů roku 2018 s označením ZF9. Pokud budete akceptovat relativně vysokou cenou, stane se vám odměnou čistý design, velká úhlopříčka a kvalitní obraz i zvuk. Nasazen je operační systém Android TV, který může, ale také nemusí být správnou volbou.

Chytré televizory japonské značky Sony jsou zpravidla osazovány operačním systémem Android TV. V dnešním testu se blíže podíváme na jeden z vrcholných modelů roku 2018 s označením KD65ZF9BAEP, který se chlubí, jak název napovídá, velkým displejem s úhlopříčkou 65 palců. Díky zařazení do série MASTER se můžete těšit na skvělou obrazovou kvalitu i nejvýkonnější procesor, který Sony do TV nasazuje. Cena však šplhá k téměř 80 tisícům korunám, což už rozhodně není málo. Našli jsme na televizi nějaké nedostatky?

Technické parametry Sony Bravia KD-65ZF9

Rozměry bez stojanu 145,3 × 83,7 × 6,7 cm
Rozměry se stojanem 145,3 × 90,6 × 31,4 cm
Hmotnost bez stojanu 28,2 kg
Hmotnost se stojanem 29,5 kg
Úhlopříčka displeje 65 palců (163,9 cm)
Typ displeje LCD s Direct LED podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano (HDR 10, Dolby Vision, HLG)
Výkon reproduktorů 20 W
Operační systém Android TV 8.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.2
HDMI
Ethernet
USB 3.0
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 78 000 Kč

Konstrukční zpracování: jistota na čtyřech nohách

Sony má v nabídce opravdu pestrou nabídku různých modelů, avšak designový směr se snaží sjednocovat napříč portfoliem. Současně také platí, že na dnešních televizích lze v rámci vzhledu jen obtížně něco vymýšlet. Rámeček je dle dnešních trendů elegantně tenký a tmavě černý. Při bližším prozkoumání si všimnete záměrně nedbalé povrchové úpravy rámečku. Tu lze přirovnat ke špatně zaschlé barvě, avšak výsledek vypadá dobře a Sony je alespoň v rámci minima prostoru originální.

Do rámečku se přesto dokázalo vměstnat logo výrobce, které je tradičně přesně uprostřed. Pod ním sídlí ještě tenký LED proužek, který bílé svití a při používání dálkového ovladače problikává, čímž získáváte cennou zpětnou vazbu. Pro někoho by však, zejména večer, mohl být proužek rušivým elementem, a proto jej lze v nastavení vypnout.

Pro potřeby testu nám dorazil model s 65palcovou úhlopříčkou, což je již opravdu velký televizor, který se vám nemusí vejít do vaší obývací stěny. Pokud tedy televizi nebudete věšet na zeď, doporučujeme vše důkladně změřit. Máte-li místa více než dost, nabízí Sony tentýž model ještě v 75palcové variantě, byť s příplatkem 30 tisíc korun.

Tenký rámeček má originální povrch.

Hloubka bez stojanu činí necelých 6,7 centimetrů. Hmotnost samotného televizoru je 28,2 kilogramů a pokud připočítáme i stojan, zvýší se hmotnost na 29,5 kilogramů. Televize je tak již vcelku velká a těžká. Ve výsledku rozhodně nepočítejte, že si s ní například vyběhnete sami do druhého patra. Zabraňují tomu rozměry. Jistotu bezpečné manipulace zajistí až další pár rukou.

Sony BRAVIA KD-65ZF9

Samotný stojan televize je řešen pomocí dvou nijak nespojených dílů. Oba televizor podpírají po stranách a kontakt s podložkou zajišťují čtyři nohy. Výsledná stabilita je naprosto ukázková. Samotná montáž nohou je poněkud složitější a pokud nechcete nic podcenit, rozhodně nahlédněte do návodu. Výrobce doporučuje využít polystyrenové výztuže. S trochou snahy se však obejdete i bez nich. Na každý pád je nutná asistence druhého člověka.

Za vyzdvihnutí stojí také zadní strana. Důmyslné řešení vedení veškeré kabeláže tak, aby vlastně nebylo nic vidět, je již samozřejmostí. V balení však obdržíte kromě televize ještě dva velké plastové díly, kterými můžete celou zadní stranu přikrýt. Schováte tak konektory a zadní strana vypadá uceleně. Samozřejmě že pokud budete často využívat různé vstupy, nevyplatí se především levý plastový díl nasazovat. V opačném případě jde ale o výborný nápad ze strany výrobce.

Líbilo se nám
  • konzervativní a elegantní vzhled
  • krásně tenké rámečky
  • stabilita podstavců
  • možnost zakrýt celou zadní stranu
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze