Vítězové turnaje v Dota 2 dostali více než špičkoví tenisté nebo golfisté

Vítězové turnaje v Dota 2 dostali více než špičkoví tenisté nebo golfisté
  • Jedná se o rekordní sumu
  • Na jednoho hráče připadlo 3,1 miliónu dolarů
  • To je víc než odměna pro špičkové golfisty nebo tenisty

Často slýcháme o tom, jak jsou špičkoví hráči profesionálních her na úrovni profesionálních sportovců. Mají svoje trenéry, dlouhé a tvrdé tréninky a samozřejmě také turnaje. Na vítěze zde čeká odměna a rozhodně už nejde o symbolický příspěvek na nákup nových počítačů.


Vítězný tým OG v turnaji ve hře Dota 2 totiž obdržel 15,6 miliónu amerických dolarů, což znamená 3,1 miliónu pro každého hráče. Ve světě elektronických sportů se jedná o rekordní sumu, ale její výše vynikne až ve srovnání s ostatními sportovci. Kupříkladu známý Tiger Woods dostal za vítězství na posledním turnaji Masters „jen“ 2,07 miliónu dolarů. Vítězové singlu na Wimbledonu rovněž obdrželi nižší částku 2,9 miliónu. Naproti tomu vítězové turnaje ve hře Fortnite si sáhli na celé tři milióny.


Jedná se sice jen o nejkřiklavější příklady, celkový objem peněz v tenisu, golfu a dalších sportech je samozřejmě vyšší než u počítačových her. Jasnější důkaz, že se tato zábava posouvá od alternativy k mainstreamu bychom ale hledali stěží.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze