43 soutěžních týmů se sejde na online konferenci, aby pomohly Praze s inovacemi

43 soutěžních týmů se sejde na online konferenci, aby pomohly Praze s inovacemi
Fotografie: pixabay.com
  • Organizátoři pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu vybrali z celkových 55 přihlášených týmů 43 nejlepších a přizvali je do soutěže
  • Vybrané týmy nejen mladých inovátorů se sejdou tento pátek 12. února na virtuálním programu „Nalejvárna“, který bude živě přístupný na stránkách www.nakopniprahu.cz
  • Tady se detailně seznámí s letošními výzvami, průběhem inovačního maratonu a s mentory

Druhý ročník Pražského inovačního maratonu spustil primátor hl. města Prahy Zdeněk Hřib v polovině prosince. Cílem soutěže je vymyslet a rozvinout projekty, které pomocí technologií nebo inovativních řešení zlepší život Pražanů, a současně se můžou rychle realizovat. Za pomoci mentorů by měli soutěžící během čtyř měsíců vymyslet a v detailu rozpracovat návrh na řešení v rámci jedné ze zadaných oblastí. Vítězná řešení získají finanční podporu v celkové výši 100 000 Kč a pomoc s realizací vzniklého nápadu, včetně další finanční podpory.


Celkem se do projektu přihlásilo 55 soutěžících týmů, ze kterých organizátoři vybrali 43 nejlepších. Dvou až pětičlenné týmy se sejdou tento pátek na „Nalejvárně“, kde se detailně seznámí s výzvami a průběhem letošního ročníku. Letos se vzhledem k pandemické situaci setkání uskuteční virtuálně, prostřednictvím online akce přístupné na stránkách www.nakopniprahu.cz. Do akce se také zapojilo celkem 35 odborníků z různých oblastní městské správy, univerzit, městského plánování, ale i komerční sféry, kteří budou s účastníky projekty konzultovat.

Považuju za skvělý signál, že akce zaujala ve srovnání s prvním ročníkem ještě víc nejen mladých lidí ze širokého spektra oborů, kterým zaleží na kvalitě života v naší metropoli. Těší mě, že chtějí město zlepšovat,“ říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib. A dodává: „Přihlásil se skutečně vysoký počet kvalitních týmů. Vzhledem k tomu, že se akce kvůli pandemii koná v online prostředí, řekli jsme si, že se zařídíme podle hesla: všechno zlé je k něčemu dobré. Protože nejsme omezeni místem, přizvali jsme letos do soutěže téměř dvojnásobný počet účastníků.

Matej Šandor, místopředseda představenstva městské společnosti Operátor ICT dodává: „OICT usiluje o neustálý rozvoj, lepší kvalitu života obyvatel Prahy a efektivní využívání dat i energií. To vše pomocí těch nejmodernějších nástrojů a technologií. To je i společný cíl, který nás pojí s přihlášenými, měnit metropoli tak, aby se stávala co nejpříjemnějším místem pro život.

Nalejvárna Pražského informačního maratonu se koná v pátek 12. února 2021 od 9:30 na www.nakopniprahu.cz. Vybrané týmy představí své nápady 9. dubna na semifinále. Poté budou za pomoci mentorů a odborníků pracovat na prototypu řešení, které odprezentují během května nebo června při slavnostním finále. Vítězná řešení získají finanční podporu v celkové výši 100 000 Kč a pomoc s realizací vzniklého nápadu.

tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze