Alza vyhradila část holešovického showroomu k nákupům bez objednání

Alza vyhradila část holešovického showroomu k nákupům bez objednání
Fotografie: alza.cz
  • Bez předchozí objednávky mohou zákazníci nakupovat v Alze v Holešovicích
  • Na místech označených piktogramem nákupní tašky si mohou vystavené zboží rovnou vzít z regálů a zaplatit u kasy
  • Nová služba se jmenuje Ihned k odběru
  • Lidé si mohou tímto způsobem pořídit věcí každodenní potřeby, ale i sezónní sortiment

Zákazníci Alzy nakoupí v holešovickém showroomu nově i bez předchozí objednávky. Na místech označených piktogramem nákupní tašky si mohou vystavené zboží rovnou vzít z regálů a bez čekání zaplatit u kasy podobně jako v jiných kamenných obchodech. K dispozici je zejména sortiment denní spotřeby a sezónní zboží, teď například typické vánoční dárky jako kosmetické sady, hračky nebo adventní kalendáře.

Nová služba nazvaná „Ihned k odběru“ stírá rozdíly mezi nakupováním on-line a v kamenných prodejnách. Vyhrazené plochy v prostorách nejvytíženější pobočky e-shopu v pražských Holešovicích fungují jako zmenšený supermarket, kde si zákazníci vezmou zboží rovnou z regálů nebo stojanů a zaplatí je na místě u obchodníka. Vyhnou se tak čekání na výdeji a svůj nákup mohou mít okamžitě. Stejný koncept již e-shop spustil v létě v nové pobočce v Praze na Pankráci a zavádí jej i v dalších pobočkách. V Holešovicích však nabízí mnohem širší sortiment, který upravuje podle sezóny i poptávky.

Alza

„Holešovickým showroomem projde v průměru čtyři a půl tisíce lidí denně, před Vánocemi je to až 12 tisíc. Abychom jim návštěvu ještě více zpříjemnili, zrychlili a ušetřili čas strávený nakupováním, vytvořili jsme na této pobočce tzv. shop-in-shop pro zboží k okamžitému odběru. Zákazníci tam mohou bez dalšího čekání dokoupit produkty, na které třeba v objednávce zapomněli nebo se jim zalíbily až na míst,“ vysvětluje Miroslav Köváry, místopředseda představenstva Alza.cz a dodává: „Sortiment jsme volili podle jeho oblíbenosti v e-shopu, velikosti a také s ohledem na sezónu, abychom se trefili do aktuálního vkusu a potřeb nakupujících. Jiné produkty tam budeme nabízet na jaře, před začátkem školního roku a před Vánocemi. Základem nabídky však vždy bude zboží denní spotřeby a dárkové předměty.“


V aktuálním předvánočním období tak mají největší zastoupení nejrůznější dárkové sady, kosmetika, drogerie, parfémy, populární hračky (například stavebnice LEGO), káva, oříšky a pamlsky, alkoholické nápoje, drobná elektronika nebo kancelářské potřeby. Své stálé místo mezi zbožím k okamžitému nákupu mají také privátní značky e-shopu – ekologická drogerie AlzaEco či příslušenství AlzaPower. Další sortiment bude postupně přibývat nebo se upravovat dle poptávky a prodejnosti, kterou e-shop pravidelně vyhodnocuje.

„Již řadu let jsou v showroomu v Holešovicích desítky tisíc druhů zboží skladem. Tyto produkty ale zákazníci nevidí. Chceme toto zboží zákazníkům přiblížit, nákup ještě zrychlit a nyní před Vánoci zákazníky inspirovat při nákupech vánočních dárků. Zároveň přinášíme do Holešovic další možnost nákupu nejen drogerie a kosmetiky ve formátu klasického kamenného obchodu,“ doplňuje Ondřej Fabianek, ředitel prodejní sítě Alza.cz.

Alza

Vybrané zboží stačí vždy jen zaplatit pracovníkům e-shopu u informačního kiosku, u výdeje, na pokladně nebo přímo v prostorách Alza Beauty naproti gamingové zóně, kde je momentálně výběr produktů největší. Zákazníkům tam na přání zakoupené zboží rovnou i zabalí do elegantní dárkové krabičky nebo tašky, což je služba každoročně oblíbená hlavně v předvánoční sezóně. Ceny dárkového balení začínají na 135 Kč a k dispozici je na počkání.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze