Český výrobce AQ představuje aktivní reprosoustavu AQ M25

Český výrobce AQ představuje aktivní reprosoustavu AQ M25
Fotografie: AQ
  • Zesilovač nabídne výkon 2× 30 W
  • Z konektivity nechybí Bluetooth s podporou aptX
  • O zvýšení kvality reprodukce z digitálních zdrojů se stará vestavěný D/A převodník

Český výrobce AQ představil nové multimediální reprosoustavy AQ M25, které nabídnou přirozený přednes hudby, filmů i mluveného slova. Nastupující generace oblíbené modelové řady je zároveň prvním z produktů využívajících digitální zesilovač s výkonem 2× 30 W a rozšířené možnosti připojení. Kromě analogového vstupu, vhodného například pro připojení gramofonu, nechybí ani populární Bluetooth s podporou aptX a digitální USB-B vstup pro spojení s PC. Zajímavou předností je i zvýšení kvality reprodukce při přehrávání z digitálních zdrojů, o které se stará vestavěný D/A převodník.

Tradiční konstrukce pro plnohodnotný poslech

Nové reprosoustavy nabízí klasické párové řešení s dvoupásmovým uspořádáním měničů. Posluchačům tak poskytnou nejen nebývale přesný projev, ale také solidní prezentaci stereofonního prostoru. Té napomáhá i zvukovod 1" textilní kaloty, která obsadila pozici výškového měniče. O přesné basy a skvěle čitelné střední pásmo se pak stará 5" reproduktor s polypropylenovou membránou, vyráběný na zakázku přímo pro AQ. Sladění jednotlivých pásem zajišťuje výhybka ručně pájená technologií součástka na součástku. Díky ní si zákazníci mohou být jisti, že kvalitu zvuku negativně neovlivní kompromisní plošné spoje ani přechodový odpor konektorů.

Integrovaný D/A převodník pro ještě lepší zvuk

Co posouvá AQ M25 ještě dál, je přítomnost digitálního zesilovače a integrovaného D/A převodníku. Díky němu se již uživatel nemusí spoléhat na převod digitálního zvuku na analogový pomocí levných čipů, instalovaných typicky ve většině PC, notebooků a smartphonů. Digitální připojení je navíc výrazně odolnější vůči rušení a eliminuje tak nebezpečí vzniku nežádoucích ruchů i ztráty jemných hudebních detailů.

AQ M25

Překvapivě solidním způsobem připojení může být i technologie Bluetooth, oblíbená pro svou praktičnost. Díky podpoře kodeku aptX dokážou reprosoustavy přehrát hudbu v CD kvalitě i při bezdrátovém režimu. Implementaci technologie AptX Low Latency pak ocení především ti, pro které je klíčová perfektní souhra obrazu se zvukem při hraní videoher či sledování videí.

Cena a dostupnost

Reprosoustavy AQ M25 jsou v prodeji na stránkách výrobce aq.cz, v elektronickém obchodě hifi-audio.cz a u vybraných partnerů za cenu 6 499 Kč.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze