Čistička vzduchu IKEA Starkvind dorazila do ČR. Je levnější, než jsme čekali

Čistička vzduchu IKEA Starkvind dorazila do ČR. Je levnější, než jsme čekali
Fotografie: IKEA
  • Čistička vzduchu Starkvind spojuje výkonná řešení na čištění vzduchu, digitální technologie a unikátní design
  • Starkvind přichází ve dvou variantách – jako samostatný model a jako model vestavěný do odkládacího stolku
  • V prodeji bude v Česku od 1. října
  • Samostatný model vyjde na 2 990 Kč, vestavba do stolu na 3 990 Kč

Chytrá domácnost neznamená pro IKEA pouze důmyslná zařízení. Jde nám o to, abychom zlepšili životy lidí a vylepšili jejich domácnosti propojením našich rozsáhlých znalostí o bytovém zařízení s digitálními řešeními a technologiemi. Proto zkoumáme možnost integrace funkce čištění vzduchu a technologie, abychom našim zákazníkům poskytli co nejlepší zážitek,“ říká Henrik Telander z vývojového týmu IKEA of Sweden.

Čistička vzduchu Starkvind je určena pro vnitřní použití a optimálně v místnosti do 20 metrů čtverečních. Lze ji používat samostatně, ale po připojení k bráně TRÅDFRI ji lze ovládat a nastavit pomocí aplikace IKEA Home smart. Takto ji lze také propojit do platforem chytré domácnosti Apple, Amazon nebo Google. Starkvind má pět různých rychlostí ventilátoru a automatický režim. V automatickém režimu upraví rychlost ventilátoru v závislosti na množství částic PM2,5 ve vzduchu, a to pomocí integrovaného senzoru kvality vzduchu. Díky senzoru také v aplikaci uvidíte aktuální kvalitu vnitřního vzduchu.

Čističku vzduchu Starkvind nabízí IKEA ve dvou verzích – jako samostatný model a jako model vestavěný do odkládacího stolku. Oba typy jsou nabízeny ve dvou barvách, a odpovídají tak různým potřebám a vkusu. „Starkvind je vysoce výkonná čistička vzduchu. Když jsme ji navrhovali, chtěli jsme, aby měla moderní design, který lze přizpůsobit měnícímu se životnímu stylu. Lidé si tak mohou vybrat na základě svých potřeb a preferencí,“ říká Henrik Telander.

IKEA Starkvind

Čistička vzduchu Starkvind má systém tří filtrů. Předfiltr zachytí velké částice, jako jsou chlupy domácích mazlíčků a prach. Filtr pro odstraňování pevných částic je optimalizován tak, aby zachytil přibližně 99,5 % menších částic ve vzduchu (PM2,5), včetně prachu a pylu. Filtr plynných nečistot absorbuje různé plynné znečišťující látky, jako jsou formaldehyd a jiné VOC (chemické látky, které se uvolňují v podobě plynů z pevných látek nebo kapalin), a eliminuje nepříjemné pachy, jako je kouř a zápach z vaření. „Čistý vnitřní vzduch je důležitým faktorem pro naše zdraví. Víme, že neexistuje jedno jediné řešení, které by skoncovalo se znečištěním vzduchu v domácnosti. Dlouhodobě pracujeme na pozitivních změnách, abychom lidem pomohli zajistit doma čistší vzduch,“ říká Henrik Telander.

Starkvind bude v prodeji v Česku od 1. října 2020 v obchodních domech IKEA a na IKEA.cz. Samostatný model bude stát 2 990 Kč, model vestavěný do stolku pak 3 990 Kč. Náhradní filtr pevných částic bude v prodeji za 299 Kč, filtr plynných nečistot za 399 Kč.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze