Další oběť pandemie jsou večírky v Airbnb pronájmech

Další oběť pandemie jsou večírky v Airbnb pronájmech
Fotografie: Jacob Owens, unsplash.com
  • Společnost začala přísněji vynucovat zákaz večírků
  • Pomáhal v tom automatický algoritmus
  • Celkově se tak neuskutečnilo asi 50 tisíc oslav

Hned na začátku pandemie přistoupily vlády zasažených zemí k mnoha opatřením, která měla zabránit stýkání lidí, a tím i přenosu viru. Jako první na ráně byly restaurace, bary a hlavně místa pro pořádání večírků. Existovala však obava, že lidé, kteří nebudou chtít tento zákaz dodržovat, budou hledat alternativní cesty, kde a jak si večírek uspořádat.

Jedna cesta byla známá už před pandemií. Zájemce si skrze službu airbnb.com pronajme nemovitost, ne však za účelem pobytu, ale kvůli uspořádání večírku.

Jak píše společnost ve svém tiskovém prohlášení, rozhodla se upřednostnit veřejné zdraví před svými zájmy. Zákaz večírků byl v pravidlech pronájmů už před pandemií, společnost se ho však rozhodla aktivně vynucovat. Pomáhal jí v tom automatický algoritmus. Ten dával dohromady proměnné, jako je věk klienta, jeho historii nebo vzdálenost zamýšleného podnájmu od jeho vlastního bydliště.

Počet takto zablokovaných pokusů o párty v cizí nemovitosti se během pandemie vyšplhal k 50 tisícům, nejčastěji ve velkých amerických městech. Na čele žebříčku je Dallas se 7 tisíci, následovaný San Diegem se 6 tisíci a Charlotte s 5 tisíci. Proslulé město hříchu Las Vegas obsadilo až páté místo s 4,5 tisíci blokacemi.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze