HTC Vive Focus Plus rozšiřuje možnosti virtuální reality

HTC Vive Focus Plus rozšiřuje možnosti virtuální reality
  • Nové jsou dva pohybové ovladače
  • Nabídne stejnou míru volnosti jako VR zařízení na bázi PC
  • Prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí

HTC odhalilo již druhý nezávislý headset pro virtuální realitu. HTC Vive Focus Plus rozšiřuje schopnosti modelu HTC Vive Focus o dva pohybové 6DoF (6 Degrees of Freedom) ovladače. Nabídne tak stejnou míru volnosti a způsob ovládání jako špičková VR zařízení na bázi PC. To ocení nejen společnosti, které využívají virtuální realitu mimo kanceláře, ale také vývojáři. Těm Vive Focus Plus umožní jednoduchou adaptaci softwaru, který původně vytvořili pro systémy virtuální reality využívající PC.

Zkuste to s ultrazvukem

Headset je vybaven dvěma 6DoF ovladači s ultrazvukovým sledováním pohybu a analogovou spouští. Díky ní jsou schopny při interakci s virtuálními objekty vyhodnotit i sílu stisku, což posiluje přesvědčivost simulace. Ovladače tak například umožní nácvik lékařských zákroků, což nebylo s předchozí verzí možné.

HTC Vive Focus plus.

Díky spojení s obchodem VIVEPORT budou mít zákazníci přístup k rostoucí knihovně titulů v novém programu předplatného Viveport Infinity. Ten za členský poplatek umožní neomezeně zkoumat širokou škálu her, aplikací a zážitků. Služba bude dostupná pro všechny špičkové VR systémy na bázi PC i pro celé spektrum nezávislých headsetů využívajících platformu Vive WAVE. Členové tak mohou používat jediný účet pro veškerá VR zařízení. Spuštění Viveport Infinity je plánováno na 2. dubna 2019.

HTC Vive Focus Plus bude dostupný ve 25 zemích světa a bude podporovat na 19 jazyků. Na evropském trhu bude headset dodáván i s licencí pro komerční využití Advantage. Prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí 2019 na stránkách vive.com.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze