LG na veletrh CES 2020 veze nové TV. Zvládají přehrávat 8K videa

1
LG na veletrh CES 2020 veze nové TV. Zvládají přehrávat 8K videa
  • Všechny nové modely mají zvládat přehrávat 8K videa s 60 FPS
  • Osazen je zbrusu nový procesor Alpha9 3. generace
  • Výsledkem má být mnohem ostřejší a jasný obraz

LG formou tiskové zprávy informovalo o nových řadách svých chytrých televizí, které přiváží na blížící se veletrh CES 2020. V prvé řadě jde o prémiové televizory LG SIGNATURE OLED s úhlopříčkami 77 a 88 palců. Ty doprovodí řada TV NanoCell s modely Nano99, Nano97 a Nano95. Kompletní trojlístek má být nabízen v úhlopříčkách 65 a 75 palců.

Nové modely LG pro rok 2020

Všechny novinky jsou vybaveny displeji s ultra vysokým 8K rozlišením. LG však vyzdvihuje, že jsou televizory připraveny i na budoucnost. Tím je myšlena schopnost přehrávat videa v nativním 8K rozlišení z USB či HDMI 2.1, a to včetně podpory kodeků HEVC, VP9 a AV1. Zdrojová videa se navíc mohou chlubit i 60 FPS.

Nejnovější televizory LG s 8K rozlišením jsou též osazeny vylepšeným procesorem Alpha9 3. generace s umělou inteligencí, která dokáže přinést co možná nejlepší kvalitu obrazu a zvuku z jakéhokoliv zdroje, a to včetně dopočítávání z nižších rozlišení. Zmíněný procesor dokáže na obrazovce rozpoznávat tváře a text a ideálně na ně zaostřit.

LG také zdůrazňuje možnost napojení televize na vaši chytrou domácnost. Všechny nové modely podporují Apple AirPlay 2 a HomeKit. Samozřejmostí je i podpora konkurenčních platforem Google Asistent a Amazon Alexa. Konkrétní specifikace televizí, včetně koncových cen, LG ještě neprozradilo.

Související články
Diskuze ke článku
Božena
Proč stále tak velké obrazovky?
Každý nemá tak dobré oči, aby celou tu plochu přehlédl
a nemá tak velký byt, aby se mu tam televize vešla.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze