LG televizory pro rok 2020: malý OLED, filmařský mód i stále zapnuté mikrofony

LG televizory pro rok 2020: malý OLED, filmařský mód i stále zapnuté mikrofony
1
  • Nejmenší OLED má úhlopříčku 48 palců
  • LG s novými modely míří na hráče, nabídne G-Sync i FreeSync
  • Půjde vypnout vylepšování obrazu
  • Vestavěné citlivé mikrofony pro hlasové ovládání nebude potřeba aktivovat

Partnerem zpravodajství z veletrhu CES 2020 je Samsung

Když se řekne LG a TV, nemusí jít hned o nejrůznější rolovaltelné kusy, ale také „normální“ televize, i když i zde LG experimentuje s tím, co všechno může takový televizor nabídnout a jak má vypadat.

Jedním z příkladů je i řada Gallery, která, jak její název napovídá, sází na samotný vzhled: visí na zdi prakticky jako obraz a snaží se i tak působit. Řada Gallery nabídne úhlopříčky 55, 65 a 77 palců a podle LG je prostřední model tenký pouze 20 milimetrů. S něčím podobným už přišlo LG dříve, ale nyní už není potřeba krabička s dodatečnou elektronikou a porty. Vše se vešlo přímo do těla televizoru. Pro úplnost dodejme, že s podobným přístupem se snaží zaujmout i Samsung a jeho řada Frame.

LG OLED

Když si nechcete dělat z pokoje Louvre, najdete si v nabídce dalších OLED televizorů také něco zajímavého. Například velikost 48 palců, kterou jistě ocení všichni ti, kteří ve svém pokoji zápasí s místem, ale přesto si chtějí dopřát moderní OLED. LG tvrdí, že na tak velké ploše je hustota pixelů stejná jako u 96" 8K televize. S malým modelem LG zřejmě míří na mladší generaci a hráče. Vyzdvihuje totiž nízký input lag (13 ms) a podporu G-Sync nebo FreeSync pro dosažení variabilní obnovovací frekvence.

LG OLED

Mezi další přednosti televizorů pro rok 2020 ještě patří procesor Alpha 9 Gen 3, který je schopen rozeznat, co právě sledujete a podle toho aplikovat algoritmy na úpravu obrazu. Mnozí však určitě ocení i opačný přístup, který se jmenuje FilmMaker Mode a který všechny podobné vymoženosti vypne a umožní vám vychutnat si film tak, jak to jeho tvůrci zamýšleli. Někdy je méně více a LG zjevně reaguje na kritiku, která se tu tam ozývala z Hollywoodu.

LG OLED

Další zajímavostí budou i vestavěné citlivé mikrofony u prémiových modelů. Ovládání hlasem sice není nic nového, ale až doposud bylo potřeba najít dálkové ovládání a aktivovat naslouchání příkazům. Nové mikrofony přímo v televizorech jsou tak citlivé a navíc stále zapnuté, že už nebudete muset ani hnout prstem, a to doslova. Pokud se obáváte o své soukromí, můžete je samozřejmě deaktivovat.

Diskuze ke článku
Alois Jirasek
Filmarsky mod? Takze si konecne budem moci prehrat nejnovejsi 3D filmy na bluray nebo se budem muset spokojit s kinem a bluray vyhodit do kose nebo si koupit drahou sestavu projektoru ..... pripadne se poohlidnout po poradne LG televizi v bazaru, kde jeste 3D filmovy prumysl v TV nezakazal?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze