Od 1. března se v Česku očkuje vakcínou Nuvaxovid

Od 1. března se v Česku očkuje vakcínou Nuvaxovid
Fotografie: Novavax
  • Je možné se nechat naočkovat u praktických lékařů a v očkovacích centrech
  • Novavax je dvoudávková vakcína s intervalem 21 dní mezi dávkami

Do České republiky dorazily první dávky očkovací látky Nuvaxovid od společnosti Novavax. Proteinovou vakcínou, která má srovnatelnou efektivitu i bezpečnost s mRNA vakcínami, je možné nechat se očkovat u praktických lékařů a v očkovacích centrech. Je dvoudávkovou s intervalem 21 dní mezi dávkami. Určena je primárně k primovakcinaci dospělých osob, nikoliv jako posilovací dávka.


„Jsem rád, že první dodávka vakcín Novavax dorazila do České republiky. U praktiků a v očkovacích centrech tak máme další očkovací látku schválenou Evropskou lékovou agenturou, která jasně deklaruje její účinnost, bezpečnost a největší možnou ochranu před vážným průběhem onemocnění COVID-19. Zároveň prosím všechny, kteří jsou zatím neočkovaní, aby zvážili tuto možnost,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Zájemci o očkování vakcínou Nuvaxovid se mohli od 1. února předregistrovat na očkovacím portále a všichni registrovaní budou o termínu očkování informováni prostřednictvím zvací SMS. Zájemci se mohou stále registrovat na crs.uzis.cz.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze