Ministerstvo zdravotnictví odstartovalo hlavní část očkovací kampaně

Ministerstvo zdravotnictví odstartovalo hlavní část očkovací kampaně
Fotografie: unsplash.com
  • Kampaň přichází před očekávanou podzimní vlnou koronaviru
  • Druhou posilovací dávkou se mohou přeočkovat starší 12 let
  • Přeočkování je prováděno mRNA vakcínami Comirnaty a Spikevax
  • Důležitou součástí kampaně je i důraz na prevenci

Ministerstvo zdravotnictví spouští hlavní část očkovací kampaně. Ta je zaměřena obecně na podporu očkování, tedy nejen na očkování proti koronaviru. První fáze kampaně na podporu očkování proti COVID-19 byla zahájena v srpnu, a to především na sociálních sítích.

Její podzimní a hlavní fázi spustilo ministerstvo ve čtvrtek. Tato část kampaně proběhne ve veřejných sdělovacích prostředcích i na outdoorových plochách. Je načasována před očekávanou podzimní vlnou koronaviru a také v okamžiku, kdy jsou v celé republice k dispozici nejnovější očkovací látky. Kampaň je zaměřena ale i na podporu očkování obecně s důrazem na prevenci „Přeočkovat se druhou posilovací dávkou u praktiků nebo v sítí očkovacích míst mohou lidé od 12 let, a to i bez objednání. V současné chvíli máme k dispozici nejnovější varianty vakcín proti COVID-19. Očkování chrání proti vážnému průběhu tohoto onemocnění,“ řekl Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Přeočkování je prováděno mRNA vakcínami Comirnaty a Spikevax a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.


Důležitou součástí kampaně je i důraz na prevenci. Zejména jde o dodržování hygienických zásad obvyklých pro sezónu respiračních infekcí, tj. dodržování rozestupů, nošení ochrany dýchacích cest v nedostatečně větraných místech s větším výskytem osob, ve zdravotnických zařízeních, v domovech pro seniory a další základní opatření respirační hygieny a v neposlední řadě i ohleduplnosti k ostatním.

„Očkování doporučujeme zejména osobám starším 60 let, chronicky nemocným a dalším osobám s vyšším rizikem závažného průběhu. COVID-19 je stále mezi námi a představuje riziko pro veřejné zdraví. Vakcinace neslibuje konec koronaviru, ale očkováním jsme dokázali zkrotit i jiná onemocnění, pomozte nám zkrotit i COVID. Chceme přesvědčit občany, aby se nechali očkovat pro své zdraví, čímž předejdeme zahlcení nemocnic i vážným zdravotním rizikům. Očkování chápeme jako základní nástroj ochrany před těžkým průběhem koronaviru a jeho zdravotními i celospolečenskými riziky,“ uzavírá náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze